1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Büyükanne maaşında yeni fırsat
Büyükanne maaşında yeni fırsat

Büyükanne maaşında yeni fırsat

Proje kapsamında hak sahibi büyükannelere 12 ay boyunca 425 lira ödenecek.

A+A-

Torun bakan büyükanneye maaş projesinde ilk ödemeler geçtiğimiz hafta yapılırken, başvuru yapanlar için yeni fırsat doğdu.

 

Pilot projede boş kalan kontenjanlar için yedek aileler belirlendi. 10 ilde hayata geçirilen proje için başvuru yapanlar, Çalışma Bakanlığı'nın internet sitesinden hak sahibi olup olmadığını öğrenebilecek.

 

SON GÜN 28 NİSAN

 

Projeye katılması uygun görülen hak sahiplerinin, 28 Nisan'a kadar katılımını teyit etmek için ikamet ettiği ildeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne başvurması ve gerekli belgeleri teslim etmesi gerekiyor. Takvim'in haberine göre, proje kapsamında hak sahibi büyükannelere 12 ay boyunca 425 lira ödenecek.

 

PROJE YAYGINLAŞACAK

 

Ancak bu sürenin tamamlanması beklenmeden, projenin yaygınlaştırılması konusundaki karar verilecek. Pilot projede Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı her ay değerlendirme yapılacak. Bu değerlendirmelerde, projenin artıları ve eksileri gözlemlenecek. 6 ayın tamamlanmasının ardından genel bir değerlendirme yapılacak.

 

BU İLLER ‘PİLOT’ OLARAK BELİRLENMİŞTİ

 

İstanbul bin aile, İzmir bin aile, Bursa bin aile, Ankara 500 aile, Kayseri 500 aile, Sakarya 500 aile, Antalya 500 aile, Konya 500 aile, Tekirdağ 500 aile olarak bu proje çalışmasının kapsamı içinde yer almıştı.