1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Büyükşehir manzaraları!
Büyükşehir manzaraları!

Büyükşehir manzaraları!

Burası Trabzon... Bir mahallenin anayolu böyleyse...

A+A-

 Bu yol vatandaşları çileden çıkarıyor…

Trabzon’un Ortahisar İlçesi Pelitli Mahallesi’nde yol bozuklukları vatandaşları çileden çıkarmaya başladı.

MHP Ortahisar İlçe Sekreteri Adem Sağlam, bölgede yaptığı incelemeler sonrasında sorumlulara yüklendi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na karşı sert eleştirilere bulunan Sağlam, şu ifadelere yer verdi;

“MHP Ortahisar ilçe başkanlığı olarak mahalle ziyaretlerimiz kapsamında  Pelitli Mahallemizi ziyaret ettik. 2015 yılında merkezi mahallemizde ana yolda karşılaştığımız manzara bizleri derinden yaralamıştır. Asfalt yol üzerinde oluşan çukurluklar nedeniyle yol adeta patates tarlasını ya da alabalık çiftliği görüntüsünü vermektedir. Bire bir Konuştuğumuz mahalle halkının durumdan son derece rahatsız olduğunu tespit ettik.     Başta Büyük Şehir belediye Başkanı olmak üzere bu şehri yönetenler palavra sıkmayı, billboardlara boy boy reklam vermeyi bırakıp asli görevlerini ne zaman yapacaklardır? Marka şehir, yaşanabilir şehir gibi palavraları bırakıp Trabzon’un göbeğinde, merkezinde Pelitli mahallemizin yolunu ne zaman asfaltlayacaklardır? Ne zaman aracımızın ön takımlarını kırmadan Pelitli mahallemize gidebileceğiz? Trabzon’a ne zaman hak ettiği hizmetleri yapmaya başlayacaklardır. Gözlerinin önünde Pelitli mahallesinin sorunlarını ne zaman göreceklerdir?

Başta Büyük Şehir belediye Başkanı olmak üzere bu şehri yönetenler palavra sıkmayı, billboardlara boy boy reklam vermeyi bırakıp asli görevlerini ne zaman yapacaklardır? Marka şehir, yaşanabilir şehir gibi palavraları bırakıp Trabzon’un göbeğinde, merkezinde Pelitli mahallemizin yolunu ne zaman asfaltlayacaklardır? Ne zaman aracımızın ön takımlarını kırmadan Pelitli mahallemize gidebileceğiz? Trabzon’a ne zaman hak ettiği hizmetleri yapmaya başlayacaklardır. Gözlerinin önünde Pelitli mahallesinin sorunlarını ne zaman göreceklerdir?

Gördüğümüz hazin manzara karşısında MHP olarak Sayın Belediye Başbakanı Gümrükçüoğlu’nun Pelitlli Mahallemize üvey evlat muamelesi yaptığını düşünüyoruz. Bir an önce Pelitli mahallesi anayolunun asfaltlanmasını mahalle sakinleri adına Belediye başkanından istiyoruz. Parti olarak bu konunun takipçisi olduğumuz kamuoyuna duyurulur”