1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çakıcı'ya Suikast İhbarı
Çakıcı'ya Suikast İhbarı

Çakıcı'ya Suikast İhbarı

Teröristlerin Çakıcı’ya suikast yapacağı ihbarı...

A+A-

Teröristlerin Çakıcı’ya suikast yapacağı ihbarı, cezaevini alarma geçirdi

SUİKASTA uğrayacağı gerekçesiyle 16 Ekim 2015 tarihinde Tekirdağ Yüksek Güvenlik F Tipi Cezaevi'nden Edirne Yüksek Güvenlik F Tipi Cezaevi'ne nakledilen Alaattin Çakıcı'ya ikinci kez DHKP/C terör örgütü tarafından suikast yapılacağının ihbarı alındı. PKK’nın taşeronu olarak eylem hazırlığına giren DHKP/C terör örgütünün Trabzonlu mafya lideri Alaattin Çakıcı’yı da hedefine koyduğu ortaya çıktı. Suikast emrini verdiği belirlenen DHKP/C’li Ali Osman K. ve Ercan K.'nın cezaevi dışında kimlerle bağlantı kurduğunun araştırıldığı öğrenildi.

 

SUİKASTA uğrayacağı gerekçesiyle Tekirdağ Yüksek Güvenlik F Tipi Cezaevi'nden Edirne Yüksek Güvenlik F Tipi Cezaevi'ne nakledilen Alaattin Çakıcı'ya ikinci kez suikast yapılacağının ihbarı alındı. İstihbarat Daire Başkanlığı'nın aldığı ihbar Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile paylaşıldı.

 

İKİNCİ KEZ İHBAR ALINDI

 

PKK’nın taşeronu olarak eylem hazırlığına giren DHKP/C terör örgütünün Trabzonlu mafya lideri Alaattin Çakıcı’yı da hedefine koyduğu ortaya çıktı. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kararıyla 16 Ekim 2015 yılında Tekirdağ Yüksek Güvenli F Tipi Cezaevi'nden Edirne'deki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne nakledilen Alaattin Çakıcı, DHKP/C terör örgütü üyesi tarafından cezaevinde saldırıya uğramıştı. Çoğunluğu PKK ve DHKP/C örgütü üyesi suçlularının bulunduğu cezaevinde Çakıcı'ya yönelik ikinci kez suikast yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

 

TALİMAT İKİ TERÖRİSTTEN

 

DHKP/C terör örgütünün lideri konumunda olan ve halen Edirne Yüksek Güvenlik F Tipi Cezaevi'nde hükümlü olarak bulunan Ali Osman K. ve Ercan K.'nın talimatı ile organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'ya yönelik cezaevinde, yakınlarına ve elemanlarına yönelik ise cezaevi dışında suikast yapılacağı bilgisine ulaşan İstihbarat Daire Başkanlığı, gizli bir yazıyla Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nü uyardı. 23 Şubat 2016 tarihinde aşırı sol ve bölücü terör örgütü tarafından Çakıcı'nın öldürülmek istendiği belirtilen istihbarat raporunda, gerekli güvenlik önlemlerinin de alınması belirtildi.

 

GARDİYANLAR UYARILDI

 

İstihbarat Daire Başkanlığı'ndan gelen uyarının ardından harekete geçen Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, cezaevindeki infaz koruma memurlarını uyardı, güvenliğin en üst seviyeye çıkarılmasını istedi. Bu arada cezaevindeki iki teröristin cezaevi dışında kimlerle bağlantı kurduğunun araştırıldığı öğrenildi.