1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çalışmalara ara vermeden...
Çalışmalara ara vermeden...

Çalışmalara ara vermeden...

Saadet Partisi milletvekili adayları seçim çalışması kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor.

A+A-
Pazarı tatil saymadan çalışan vekiller, bugün de Çağlayanda kurulan canlı hayvan pazarını ziyaret ederek üretici ve köylünün sıkıntılarına ortak oldular.
Hayvancılığın mevcut iktidarın yanlış politikaları yüzünden bitme noktasına geldiğini ifade eden Muhittin Hamdi Yıldırım;
“Hayvancılık sektörü tarımın yarısıdır. Hayvancılık yanlış tarım politikalarıyla bitme noktasına geldi. Kurbanlık dahi ithal eder hale gelen bir ülkede hayvancılıktan bahsedilebilir mi? Biz geçmiş iktidarımız döneminde tarıma ve hayvancılığa en büyük desteği verdik. Şimdi bunlarda destekliyoruz diyorlar. Nasıl destekliyorlar? Arazi başına destek. Ne demektir bu? Sen ekme ben sana para veririm demektir. Böyle olunca ne oluyor? Hesap ortada, tarım diye bir şey kalmıyor; tarımda dahi dışa bağımlı hale geliyoruz. Bu bir ülkenin felaketi demektir. Senin araban olmazsa telefonun olmazsa yaşarsın ama yiyeceğin olmazsa yaşayamazsın. Biz iş başına geldiğimizde, tarıma ve hayvancılığa en büyük desteği yine vereceğiz. Bakın yine diyorum neden? Çünkü daha önce verdikte ondan. Halkımız bunu sandık başına gittiğinde hatırlayacaktır ve Saadet Partisini meclise gönderecektir.” dedi.