1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Camianın Önemli İsminden Önemli Sözler!
Camianın Önemli İsminden Önemli Sözler!

Camianın Önemli İsminden Önemli Sözler!

İşte o sıra dışı açıklamalar...

A+A-

Trabzonspor’un eski futbolcu ve eski teknik adamlarından Tolunay Kafkas, bazı algıların yıkılması gerektiğine işaret ederek; ‘Mesela Aykut Kocaman’ın Trabzonspor’u çalıştırabilmesini çok isterim’ dedi. A spor'da konuşan Tolunay Kafkas, Trabzonspor’da geçmiş dönemlerde çok büyük hatalar yapıldığını ifade ederek,  “Çok şükür ki, Trabzonspor camiası çok büyük camiadır. Bunun altından kalkabilecek bir potansiyeli var. Ancak bundan sonra yapılabilecek hatalar Trabzonspor’u uçuruma götürür. Trabzonspor’un başında Trabzon’u bilen, sıkıntıları minimize edebilecek bir teknik adam olmalı” dedi. 

AYKUT HOCA TRABZONSPOR’U ÇALIŞTIRABİLMELİ

      Şu algıyı kırmak lazım, bizler belli kulüplerde top oynadık. İnsanların bir oyunculuk defteri bir teknik adamlık defteri var. Biz oyunculuk defterini kapattık. Teknik adamlık yapıyoruz. Mesela Aykut Hoca’nın Trabzonspor’u çalıştırmasını çok isterim. Hami Hoca’da başka bir takımı çalıştırabilir. Algılar doğru şeyler değil.

BÜYÜK YANLIŞLAR YAPILDI 

    Trabzonspor nasıl bu halle geldi, nedenlerine bakmak lazım. Kadro yapılanmasının doğru olmayışı, oyuncu transferlerinde ki yanlışlar, ekonomik yapının çökmesi başlıca nedenler. Sivas ile Mersin maçını kazanılması camiada olumlu bir hava oluşturuldu. Bu yeterli mi? Elbette değil. Tabi Trabzonspor’un şanlı geçmişine bakınca bu durum kabullenilebilecek bir durum değil.

BÜYÜK BİR CAMİA

    Doğru hamleler yapmazsanız doğru transferle yapmazsanız sıkıntı büyür, yabancı oyuncular hem kötü hem pahalı olursa bunun altından kalkamazsınız. Buda büyük bir yük getiriyor. Çok şükür ki, Trabzonspor camiası çok büyük camiadır. Dinamikleri çok fazladır. Bunun altından kalkabilecek bir potansiyeli var. Ancak bundan sonra yapılabilecek hatalar Trabzonspor’u uçuruma götürür.

FUTBOLU ÇOK İYİ BİLİRLER

     Trabzonspor’un taraftarı da basını da futboldan çok iyi anlayan iki gruptur. Takım iyi olmazsa sıkıntı çıkar. Trabzon’a özgü bir futbol anlayışı ile sahada olacaksınız. O anlayış olmazsa taraftar mutlu olmaz. O kültürü benimsemek ve o kültüre göre futbol oynatmak lazım.

NASIL BİR TEKNİK ADAM?

 Trabzonspor’un bu çalkantıları atlatabilecek bir potansiyele sahip. Trabzonspor’un başında Trabzon’u bilen, sıkıntıları minimize edebilecek bir teknik adam olmalı.