1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Can Dündar Cumhuriyet'teki görevini bıraktı mı?
Can Dündar Cumhuriyet'teki görevini bıraktı mı?

Can Dündar Cumhuriyet'teki görevini bıraktı mı?

Can Dündar Cumhuriyet'teki görevini bıraktı mı?

A+A-

Ünlü gazeteci Can Dündar, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini Cumhuriyet Vakfı'nın İcra Kurulu'na devretti.

 

Geçtiğimiz günlerde Yayın Danışmanı Doğan Satmış'ın görevine son verilmesiyle sarsılan Cumhuriyet gazetesinde önemli bir gelişme yaşandı.

 

Medyatava'da yer alan habere göre; Şubat 2015'te gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna oturan Can Dündar, görevi geçici olarak bıraktı.

 

GÖREVİNİ İCRA KURULU'NA DEVRETTİ

 

Kurum içi yaptığı bir duyuruyla yetkilerini bir süreliğine Cumhuriyet Vakfı'nın İcra Kurulu'na devrettiğini belirten Dündar'ın, yurt dışına çıkacağı ve gazetede yalnızca köşe yazarı olarak yer alacağı öğrenildi.Dündar yaptığı kurum için duyuruda tatil yapacağını belirtti.

 

TWITTER HESABINDAN AÇIKLAMA YAPTI

 

Görevi bıraktığı yönünde çıkan haberlere Twitter hesabından cevap veren Dündar, "yorucu bir maratonun ardından bir süre izin kullanacağım. Sonra? Mücadele kaldığı yerden devam edecek. Dostlar üzülmesin. Düşman sevinmesin" dedi.

 

Ancak Dündar'ın izin süresi ya da dönüş tarihine ilişkin herhangi bir detay vermemesi dikkat çekti.

 

AYRICA DÜNDAR'IN EKİBİNDEKİ ÇOK SAYIDA İSİM İSTİFA ETTİ

 

Ayrıca gazetede Genel Yayın Yönetmeni Yardımcılığı görevini yürüten Tahir Özyurtseven, Yazı İşleri Müdürü Baydu Can, yazı işlerinden Murat Kürşat Can Döker, Emine Özcan, emlak sayfası editörü Ceren Kumbasar, röportajlarıyla tanınan Selin Ongun ve dış haberler şefi Pınar Ersoy görevinden istifa etti.