1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Canalioğlu gidiyor, Tekin geliyor!
Canalioğlu gidiyor, Tekin geliyor!

Canalioğlu gidiyor, Tekin geliyor!

CHP’deki görev değişikliğinde ne olacak...

A+A-
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MKYK üyelerinin büyük bir çoğunluğunun değişeceği konusunda açıklamalar yaması üzerine olay CHP Trabzon örgütleri ile tabanı ve üyeleri arasında da heyecan yarattı.
Kılıçdaroglu’nu MKYK’da çoğunluğun milletvekili olmayanlardan oluşacağına dair açıklamaları ile yeni MKYK’nın nasıl şekilleneceği de aşağı yukarı belli oldu.
 
Kılıçdaroğlu, partide bir numaralı adamı Gürsel Tekin’den vazgeçmiyor.
Bu nedenle de Tekin’i yeni MKYK’da yeniden görevlendirecek.
 
Ankara kulislerinde Kılıçdaroğlu Tekin’i eski görevi teşkilatlardan sorumlu olarak değil de yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı yapacağı belirtiliyor.
Bu da Volkan Canalioğlu’nu yakından ilgilendiriyor.
 
Canalioglu MKYK’da yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı. Yeni MKYK’da büyük bir olasılıkla Canalioglu da yer almayacak. Gürsel Tekin, yerel yönetimlerden sorumlu genel başkanı olarak Canalioğlu’ndan bayrağı teslim alacak
 
CANALİOĞLU’NUN SIKINTISI GENÇ
 
Öte yandan Maçka CHP Belediye Başkanı Ertuğrul Genç’in Ak Parti’ye geçeceğinin hemen hemen kesinleşmesi ile Canalioğlu da genel merkez nezlinde zor duruma düşüyor. Yerel yönetimlerden sorumlu bir genel başkanın seçim bölgesinde partisinden bir belediye başkanının Ak Parti’ye geçmesi, Canalioğlu ile Ankara’da büyük handikap olarak nitelendiriliyor. Canalioğlu, Genç’in Ak parti’ye geçmemesi için başta ünlü iki yazar Sunay Akın ile Nihat Genç’i de aracı olarak Ertuğrul Genç’e göndereceği iddiası var..