1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Canalioğlu, Özak'a yüklendi
Canalioğlu, Özak'a yüklendi

Canalioğlu, Özak'a yüklendi

Volkan Abi Şener'i kolladı...

A+A-

 Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kaptan Alex ile birlikte geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğanı ziyaret etmesinin ardından Trabzon'da başlayan tartışmalar sürüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon milletvekili adayı Volkan Canalioğlu, Fenerbahçe'nin şampiyon olması için Başbakan Erdoğan'ın sahneye çıktığını ileri sürdü. Canalioğlu, "Trabzon'un da bir bakanı var ancak ortalarda yok. Başbakan ve Bakanları çeşitli çevreleri etkilemek için harıl harıl çalışırken, Trabzon'un üstelik Trabzonspor'a başkanlık yapmış bakanı ne iş yapıyor?" dedi. 


Volkan Canalioğlu, yaptığı yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 
"Son günlerde yaşanan olumsuz görüntüler bize gösteriyor ki, Fenerbahçe'nin şampiyon olması için devlet erkanı da harekete geçmiştir. Trabzonspor'un 2 puan öne geçmesiyle başlayan etkileme çalışmaları hızla sürmektedir. Başbakan'ın Fenerbahçe'nin bir lig maçından önce Başkan Aziz Yıldırım'a sarı-lacivertli kalem göndermesi, AKP'li bir bakanın sarı-lacivert kravat takıp soyunma odalarında gezmesi, Başbakan'ın FB'li bir futbolcu ve Başkan Aziz Yıldırım'ı kabul etmesi, sarı-lacivertli forma hediye edilmesi bu senaryonun bir parçasıdır. Hakem camiasını etkilemeye yönelik olduğunu düşündüğümüz bu davranışlar Trabzonsporumuz'un şampiyon olmasını engelleyemeyecektir. " 
BAYRAKTAR'I DA ELEŞTİRDİ 
Volkan Canalioğlu, Trabzon'dan aday olan Galatasaraylı Erdoğan Bayraktar'ın Trabzonspor aşığıymış gibi bir davranış içine girdiğine de değinerek, "Erdoğan Bayraktar daha dün Galatasaray stadının açılışında 'Ben de Galatasaraylıyım' demedi mi? Ne çabuk Trabzonsporlu oldu" dedi. 
Erdoğan Bayraktar'ın hangi sıfatla Trabzonspor'un maçlarına gidip şeref tribününde oturduğunu soran Canalioğlu, "Trabzonspor'u siyasete hiç kimse alet edemez. Trabzonsporlu yöneticiler buna dikkat etmelidir. Trabzonspor siyaset üstüdür. İkinci bir Erdoğan vakası yaşamaktayız. Erdoğan Bayraktar'ın, Trabzonspor Başkanını ve bir futbolcusunu Başbakan'a çıkarma çabası içine girmesi yanlıştır. Eğer geri dönülemiyorsa CHP ve MHP liderleri de ziyaret edilmelidir. Başbakan Erdoğan'ın iktidar garantisi mi var? Bizim Trabzon için en büyük projemiz Trabzonspor'un şampiyonluğudur" diye konuştu.