1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Canlı yayında herşeyi anlattı!
Canlı yayında herşeyi anlattı!

Canlı yayında herşeyi anlattı!

Söylediğimiz gibi...

A+A-

 Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, TRT Spor'da yaşanan olaylara açıklık getirdi.

"Burada bir sorun yaşandı. Bunlar anlatılmaz ama kamuoyu da bir şeyleri bilmesi lazım. Kamptaydım ben de, maça gidiyoruz. Milosevski'nin mezarını ziyarete gidiyorduk. İki kaptanla beraber gidelim dedik. Konsolos da yanımızda. 3 araba var, bir ben biri hoca ve Süleyman Hurma diğeri de oyuncuların bineceği. Yanlışlıkla Onur'u Süleyman Hurma ve hocanın arabaya oturtuyorlar. Süleyman Hurma da onlara minibüse geçin diyor, rahat oturun diyor. Bu noktadan sonra olaylar yaşanıyor. Benim 3-5 metre yanımda yaşanıyor. Ben yürüyerek giderim, önemli değil... Bir takımın kaptanısın, benim de sevdiğim kardeşim olarak gördüğüm birisi. Orada çıkar gidersiniz arabaya. Kalkıp da sportif direktöre, 'Bu takımın kaptanıyım çocuk değilim 25 yaşındaki bir o arabaya bu diğer arabaya bindiriyorsunuz oyunculara saygı duyun' deyip arabanın minibüsün kapısını çarpacaksın, koltukları tekmeleyeceksin, Sportif direktöre el sallayıp 'sen kimsin seninle sonra görüşeceğiz' diyeceksin? Ben orada görmeme rağmen gitmedim, aksi bir durum olmasın diye. Bunlar yaşandı geçti.

Ben Onur'a özür dile kapansın diyorum ama bana 'o kim de ben özür dileyeceğim' diyorum. Telefonda git Trabzon'a beni bekle gelince halledeceğiz diyorum, tamam anladım diyor, gidiyor. İstanbul'a gidiyorsun, dış hatlardan iç hatlara gidersin. Haber yapılıyor ben geliyorum ama beni karşılamayın... Sonra dışarı çıkıyorsunuz, taraftarla konuşuyorsunuz ve benim ölmüş hacı anama küfrediyorlar. Ben kimsenin başkanı değilim, abinizim. Bunlara rağmen sabahtan beri kendisiyle görüştüm. Şunu söyledim. Yanımda kaptan Mustafa da var. Onunla da konuştum. Haksızlığını biliyorsun, yaptığım hatadan dolayı özür diliyorum diye açıklama yapacaksın, biz de açıklamaya yapacağız. Siz de yaptığı açıklamayı okudunuz. Onur'a özel uçak yolladım, Trabzon'a gelmesini söyledik. Eşinin rahatsız olduğunu söyledi, geçmiş olsun dedim. Sonra önemli bir arkadaşıma arattırdım, hastanede yardım edelim diye, hastaneden çıkmış. Dedim ki özel uçak bekliyor gel. Uçak hala saat 14:00'dan bu yana orada bekliyor.

O bizim değer verdiğimiz bir sporcudur. Bu kulübün devrime ihtiyacı var. Hiyerarşik yapıya herkes uyacak. Hata yapan da bedelini ödeyecek, kim yapıyorsa. Eskiden gelen düzen devam etmeyecek.

Onur, Trabzonspor'un sözleşmesi futbolcusu. Bağlar kopmadı. Trabzonspor, Onur'u ben olduğum sürece satmayacak. Selçuk gibi gidebilir ama biz satmayacağız. Beklentimiz gelip, yanlışları ortadan kaldırması."

“BIRAKMAYI DÜŞÜNDÜM”

İbrahim Hacıosmanoğlu: "Biz şimdi daha fazla kamçılandık. Devrimler sancılı olur. Trabzonspor'un devrime ihtiyacı var. Bırakma noktasına geldim, bırakmayı da düşündüm. Bizim hayatımız savaşla geçti. Bunlarla kamçılanıyoruz. Zor şartlarda bile bizim 1-2 ay burada dayanabileceğimizi söylüyorlardı. Trabzonspor bitmiş bir kulüptü. Hem içerde hem dışarıda hainlerle mücadele ediyoruz. Trabzonspor'un zayıf noktası neresi var, nerden vurabiliriz diye açık kolluyorlar. Trabzonspor için gereken yerlere nokta transferleri yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." diye konuştu.