1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Çaykara Kitap Fuarıyla Şenlendi
Çaykara Kitap Fuarıyla Şenlendi

Çaykara Kitap Fuarıyla Şenlendi

Çaykara Zeki Bilge İlk ve Ortaokulunun düzenlediği..

A+A-

Çaykara Zeki Bilge İlk ve Ortaokulunun düzenlediği 1.Kitap Şenliği Çaykara'da Törenle açıldı.

Öğrencilerin, Okurların ve Kitapseverlerin heyecanla beklediği, Çaykara Zeki Bilge İlk-Ortaokulu kitap şenliği, Çaykara Zeki Bilge İlköğretim Okulunda yapıldı. Açılış programına, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara Kaymakamı Mustafa gül Çaykara Garnizon Komutanı Ertan Sonkaya Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali Çaykara ilçe Milli eğitim şube Müdürleri, Erdoğan Karakaş, Bakiye Can Usta, İlçedeki ilköğretim, ortaöğretim öğrenci ve öğretmenleri ile veliler katıldı.

/resimler/2016-3/29/2021341892775.jpg

Kitap Fuarının açılışında konuşan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, “Özellikle çocuklarımız, velilerimiz, misafirlerimiz buradayken şuna değinmek istiyorum; Çaykara Belediyesi olarak yaptığımız her işi önemsiyoruz, çünkü biz insanı, geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi önemsiyoruz. Bu sebeple sizlere yönelik birçok faaliyet yapıyoruz. Bundan sonraki süreçte de bu etkinliklerimiz devam edecek. Okumak, öğrenmek insan hayatı için önemli bir unsur. Biz insanları diğer canlılardan ayıran bir takım özellikler var, bunlardan bir tanesi de öğrenebilir yanımızın olması. Elbette insanlar doğduktan itibaren birçok şey öğrenirler. Etrafımızdan, anne babamızdan öğrendiğimiz pek çok şey var. Ancak, okuma yazma öğrendikten sonra, bilgiye ulaşmanın en önemli yollarından biri de kitap okumaktır. İşte biz de bunu düşünerek Çaykara Belediyesi olarak kitap fuarı düzenledik. Kitap fuarımıza katılan ziyaretçilerimize çok teşekkür ediyorum, hayırlı olsun” dedi.

/resimler/2016-3/29/2022031112070.jpg

Belediye Başkanı Hanefi Tok konuşmasının ardından Çaykara Kaymakamı Mustafa Gül ve İlçe Garnizon komutanı Ertan Sonkaya ile beraber şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek onurluk hediye etti. . Ödül töreninin ardından oyun sahasının açılışı yapılarak kitap fuarı töreni son buldu..

/resimler/2016-3/29/2022334706461.jpg