1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Çelik’ten haberaktuel.com’a flaş açıklamalar
Çelik’ten haberaktuel.com’a flaş açıklamalar

Çelik’ten haberaktuel.com’a flaş açıklamalar

Çelik’ten magazin gündemine bomba gibi düşecek birbirinden özel açıklamalar…

A+A-

Ünlü şarkıcı Çelik Erişçi’den Haber Aktüel mikrofonlarına birbirinden flaş açıklamalar geldi. Son günlerde röportajları ve fotoğraflarıyla magazin gündeminden düşmeyen Çelik, haberaktuel.com’dan Muaz Kalaycı’ya verdiği özel söyleşide yine manşetlik çıkışlarda bulundu.

 

Kadın kılığına girmesi ve soyunarak fotoğraf çektirmesi hakkında çıkan haberler ile ilgili soruya da cevap veren Çelik, şunları söyledi:

 

KARİYERİMDE YETERİ KADAR ŞARKI VAR

 

“Fotoğraflarla bir şey anlatmaya çalıştım. Anlatmak istediğimiz şeyler bitmez. Öldüğümüz zaman biter. Esas olan; ben akademisyenim ve bu ülkede müzik yapıp, bu ülkenin şartlarında yaşıyorum. Bu ülkede olan şeyler bana tesir ettiği gibi benim düşüncelerim de bu ülkeye tesir edebilir. Derler ya her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır diye. Bu da benim tarzım. Her gün şehit cenazeleri geliyor. Kadınlara tecavüz ediliyor. Bunun için ‘beni ilgilendirmiyor’ diyebilirsiniz. Ama ben mecburiyetim yokken kendi mesajımı bu şekilde veriyorum. Bu bir sanatçı çabasıdır. Bana sorarsanız bir insan çabasıdır. Bu ülkede insanca yaşamak istiyoruz. Herkes gibi insanların yanlış gördüğü şeye biz de tepki gösteriyoruz. İşin özü insana yaraşır bir şekilde yaşamak istiyoruz. Elbette Allah güzeldir ve güzeli sever. Güzel olan şeyden başka ne isteriz ki… Benim kariyer yeterli şarkıyla dolu. Benim ölçüm o değil. Benim akademik kariyerim ülkede neler olup bittiğini bana gösteriyor. Bu hareketlerimin sebebi bir düşünce biçimi…”

 

HAYAL YOKSA DEVRİM DE YOK

 

Çelik, Türkiye’deki sanat altyapısı ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Çelik, Türkiye’de sanatın bir altyapısı olmadığını söyleyerek konservatuarlarda teknik şeyler öğretildiğini ve bunun altyapı için yeterli olmayacağını savundu. Çelik, konservatuardaki yeni öğrencilerin bile en az kendisi kadar müzik yapabileceğini kaydetti. Çelik, sanatın altyapısı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sanat hayal gücüdür. Hayal gücü gelişirse hayal ileri gittiğinden sermaye hayale sahip çıkar. Sermaye hayale sahip çıkarsa siz üretici olursunuz. Yani sanayi devrimi yaparsınız. Hayalin olmadığı yerde devrim olmaz. Hayal yaratmak sanattır. Bu olmazsa ne olur? Teknolojinizde başkasına bağımlı olursunuz. O yapabiliyor, ben yapamıyorum… Hayal gücün gelişmezse ve sanatın olmazsa Atatürk’ün dediği gibi hayat damarlarından birisi kesilmiş olur. Ölü bir insan olursun.”

 

KENDİSİ İLE İLGİLİ ÇIKAN HABERLERİ TAKİP EDİYOR

 

Çelik, hakkında çıkan haberler için elinden geldiğince basını takip ettiğini, internet medyasını da yakından takip etmeye çalıştığını söyledi. Haberaktuel.com’a daha önce de röportaj verdiğini hatırlatan Erişçi, görüntülü yapılan röportajın yazılı yapılan röportajlardan daha etkili olacağını düşündüğünü söyledi.