1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na paket tepkisi
Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na paket tepkisi

Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na paket tepkisi

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, dünkü AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından açıklamada bulundu...

A+A-

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ:

Hüseyin Çelik: (CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Emniyet’e saldırıyla ilgili olarak “AK Parti terörden medet umar hale geldi” sözlerine yanıt verdi) Kemal Kılıçdaroğlu, ‘bu saldırı tam bir AKP tezgahıdır’ diyor. CHP’nin yükselmekte olan bir parti olduğunu, AK Parti’nin oy oranlarını koruyabilmek için bu tür şeyleri yaptığını söylüyor. Kılıçdaroğlu’nun değerlendirmeleri akla ziyandır.

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ:

Paket halkın arzusu, hukuk devleti ve ileri demokrasinin gereğini yerine getirdik. Halkımızın talepleri esas alınıyor. İhtiyaçlarımız çerçevesinde bir paket hazırlandı. Sayın Bahçeli çok iyi bilsin ki, Hükümet- Kandil-İmralı üçgeninde hazırlanan bir paket söz konusu değil. Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz.Biz onların iktidarın da kimlerin ne kadar muktedir olduğunu çok iyi gördük.

Altını çizerek söylüyorum, PKK isterse silaha yeniden sarılsın, teröre, insan öldürmeye yeniden dönsün, böyle bir şeyi asla temenni etmeyiz. Ne yaparsa yapsın biz vatandaşlarımızın kültürel haklarını onlara verme konusunda hiçbir şekilde vatandaşlarımızın temsilcisi olarak PKK’yı görmedik.

Vatandaşlarımızın taleplerini onlara verirken PKK’nın merhametine bırakmak gibi niyetimiz yoktur. Onlar ne yaparsa yapsın biz bunları yapacağız. PKK baskını yapıldı, İmralı istedi yapıldı diye söylenenler iftiradır. Demokratikleşme paketi Türkiye’nin ihtiyacıdır.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ