1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ceza Yeme Fındık Ye!
Ceza Yeme Fındık Ye!

Ceza Yeme Fındık Ye!

Trabzon'da Polislerden Ceza Yeme Fındık Ye Uygulaması...

A+A-

  Türk Polis teşkilatının 167'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında Trabzon Emniyet Müdürlüğü ilginç bir uygulamaya imza atarak yapılan denetimlerde durdurulan araçların sürücülerine ceza yerine fındık ikram etti. 


Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün Ceza Yeme Fındık Ye sloganıyla başlattığı ilginç uygulama Akyazı Beldesi'nde, Karadeniz Sahil Yolu üzerinde yapıldı. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden de gönüllü 6 öğrencinin destek verdiği uygulamada durdurulan araçarın sürücülerine, trafikle ilgili konuların yer aldığı broşürler verildi, ardından da fındık ikram edildi. Polislerin araçlarını durdurması üzerine ehliyet ve ruhsatları çıkartarak ceza yazılmasını bekleyen sürücülerin ise kısa süreli şaşkınlık yaşadıkları, Ceza yeme fındık ye uygulamasını öğrenince de rahat bir nefes aldıkları gözlendi. 


TrabzonEmniyet Müdürü Ertan Yavaş, bölgenin yöresel ürününü ön plana çıkartmayı düşündüklerini belirterek, 'Bugün ceza yazmıyoruz. 'Ceza yeme fındık ye' sloganıyla böyle bir uygulama düşündük. Trafiği aksatmadan, her hangi bir şekilde kesintiye uğratmadan devam ettirmek bizim görevimiz. Trafik güvenliğinin sağlanması, hem de insanlarımızın direksiyon başında eğitilmesi çok önemli dedi.