1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. CHP Araklı İlçe Başkanı Belli Oldu
CHP Araklı İlçe Başkanı Belli Oldu

CHP Araklı İlçe Başkanı Belli Oldu

Araklı CHP 35. Olağan genel kurulunu yaparak...

A+A-

 

Araklı CHP 35. Olağan genel kurulunu yaparak Mecit Solmaz'ı yeniden başkan seçti. Araklı ziraat odası konferans salonunda yapılan kongrede Divana başkanlığını CHP il başkanı Güzide Uzun yaptı. Birçok genel kurulda görülemeyen bir uygulama ile geçlik kolları üyelerine kürsüde söz verilerek CHP nin gençlere ve kadınlara verdiği önemi göstermiş olması salonu dolduran davetlilerinde dikkatinden kaçmadı.

 

 Çok sayıda davetli ve delegenin katıldığı seçimde; Mecit Solmaz'a karşı bir aday daha liste çıkarmak istemesi seçimin ateşini biraz yükseltse de seçime geçilmeden önce başkan Adayı Mecıt Solmaz’ın genel kurula yapmış olduğu etkileyici ve ikna edici konuşması salondaki alıkış ve tezahürattan dolayı aday olan Nafız Ayçiçek adaylıktan çekilme kararı aldı ve Mecit Solmaz’ın listesi tek aday olarak seçime girdi. 71 delegenin olduğu Araklı ilçe teşkilatında 49 delege oy kullandı ve kullanılan oyların tamamını alan Mecit Solmaz ve yöneteni bir dönem daha Araklı’daCHP’yi temsil etmeye hak kazandılar. 

 

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ARAKLI YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU.

Başkan Mecit Solmaz

Asıl üyeler: Hasan Aydın, Mehmet Aygün, Şaban Çakıroğlu, Yılmaz Çebi, Erdal Demiray,Naci Güven, Ali Hacıhasanoğlu, Şaban Halil, Ali Mert Hasançebi, Kenan Hasançebi, Zikrullah Kanberoğlu, Abil Taşkın

 

 

İL KONGRE DELEGELİKLERİNE

Osman Alioğlu, Adnan Beşir, Osman Dilber, Atınç Hasançebi, Osman Saraç, Mecit