1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP Genel Başkan Yardımcısına silahlı saldırı!
CHP Genel Başkan Yardımcısına silahlı saldırı!

CHP Genel Başkan Yardımcısına silahlı saldırı!

CHP Genel Başkan Yardımcısına saldırı!

A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın'daki silahlı saldırıda ayağından yaralandı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın Aydın İl Teşkilatında silahlı saldırıya uğradığı bildirildi.

 

Edinilen bilgilere göre, olay, CHP Adın İl Teşkilatı'nın yanında bulunan bir restoranda meydana geldi.

 

A.A isimli bir şahıs, restoranda bulunan Bülent Tezcan'ın yanına yaklaşıp sağ bacağına ateş etti. Daha sonra kaçan şahıs polis tarafından yakalandı.

 

Sağlık durumu iyi olan Tezcan, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

 

BÜLENT TEZCAN KİMDİR?

 

18 Mayıs 1965 doğumlu Türk siyasetçi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısıdır. 30 Temmuz 2012 tarihinden beri Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Tezcan, 2011 yılından beri yapılan tüm genel seçimlerde CHP Aydın milletvekili olarak meclise girmiştir.

 

HUKUK MEZUNU

 

Bülent Tezcan 18 Mayıs 1965 tarihinde Samsun'un Havza ilçesinde doğdu. Babasının adı Ferhat, annesinin adı Hanım'dır. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

 

AYDIN İL BAŞKANLIĞI DA YAPTI

 

1990 yılından itibaren Aydın'ın Kuşadası ilçesinde serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Çok sayıda demokratik kitle örgütünde üye ve yönetici olarak çalıştı. Kuşadası İlçe Başkanlığı ve iki dönem Aydın İl Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Evli ve iki çocuk babası olan Tezcan, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

 

ANAYASA KOMİSYONU ÜYESİ

 

İlk defa 2011 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın milletvekili olarak meclise giren Tezcan, 30 Temmuz 2012 tarihinde CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu genel başkanlığı görevine başladı. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde tekrar CHP Aydın milletvekili olarak meclise girdi. Anayasa Komisyonu üyesidir.