1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP hemşireler gününü unutmadı..
CHP hemşireler gününü unutmadı..

CHP hemşireler gününü unutmadı..

CHP Kadın Kolları üyeleri ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’ nedeniyle gerçekleştirdiği ziyaretlerine, yılarını hemşirelik mesleğine vermiş emekli hemşirelerden başladı.

A+A-

 75 yaşındaki emekli  hemşire Yükselir Nemli’yi evinde ziyaret eden CHP Kadın Kolları üyeleri, Nemli’yi bugüne kadar yaptığı hizmetler ve gösterdiği üstün başarı için tebrik etti ve anlamlı gününü kutladı.

CHP’li kadınların gerçekleştirdikleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden emekli hemşire Yükselir Nemli, hemşirelerin gün geçtikçe daha zor koşullar altında mesleklerini icra ettiklerini belirterek; ‘’40 seneyi aşkın süre üstlendiğim hemşirelik görevimi sevgiyle ve azimle yerine getirdiğime inanıyorum. Ancak görüyorum ki; günümüzde genç hemşire arkadaşlarımız, özellikle mesleki haklarından doğan birçok konuda zorluk yaşıyor. Siz CHP’li kadınları yanımızda görmek ise, kutsal hemşirelik mesleğinin geleceği konusundaki kaygılarımızı biraz olsun hafifletiyor’’ dedi.

Hemşirelik mesleğinin kutsal olduğu kadar hayati bir meslek olduğunun altını çizen CHP Kadın Kolları Başkanı Gönül Adalı ise; ‘’Hemşireler günü nedeniyle ilk ziyaretimizi sizin gibi yıllarını bu kutsal mesleğe vermiş bir hemşire emeklisine yapmaktan gurur duyuyoruz. Ancak bugün sizin de belirttiğiniz gibi, genç hemşirelerimiz birçok sorunla boğuşmaktır. Yanlış sağlık politikalarının sonucunda oluşan istihdam açığı nedeniyle, hemşirelerimizin üzerindeki yük gün geçtikçe artmaktadır. Ancak değerli hemşirelerimiz, görevlerini bu zorluklara aldırmadan büyük bir sevgi ve fedakarlıkla yerine getirmektedir. Hemşirelerimizin isteği, çalışma ortamları, ekonomik ve özlük hakları konusunda yaşadıkları sorunlara adil çözümler bulunmasıdır. Bu nedenle bizler CHP’li kadınlar olarak, istekleri kulak ardı edilen hemşirelerimizin hak arama mücadelesinde her zaman onlar destek vermeye kararlıyız’’ ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda CHP Kadın Kolları üyeleri, 75 yaşındaki emekli hemşire Yükselir Nemli ile günün anısına, hatıra fotoğrafı çektirdi.