1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. CHP İl başkanı haksızlık mı yapıyor?
CHP İl başkanı haksızlık mı yapıyor?

CHP İl başkanı haksızlık mı yapıyor?

İşte suçlama işte cevaplar...

A+A-

trabzonhaber-haber servisi-- Ana muhalefet partisi CHP’nin Trabzon il başkanı Turgay Güngör’ün,  basın mensuplarına yaptığı; “Avrasya üniversitesinde sayın Süleyman Soylu ‘evet’ kampanyası doğrultusunda bir konferans verdi. Bizde bu üniversiteye müracaat ederek ‘hayır’ amaçlı bir konferans talep ettik. Fakat üniversite buna izin vermedi”   şeklindeki sözleri  bir çarpıtma mı?

 

Trabzon haber, CHP İl başkanının  bu  açıklamaları ile ilgili olarak üniversitede  hem öğrenciler hem de üniversite yetkilileri nezdinde araştırma yaptı. Bakan Süleyman Soylu’nun  üniversitede verdiği konferansa katılan öğrencilerden Şevval Uzunali “Sayın bakan beyin üniversitedeki toplantısına bende katıldım. Ak Partili,  hatta hiçbir partili olmamama  rağmen doğruyu konuşmak gerekirse ben, referandum veya anayasa değişikliği ile ilgili tek kelime duymadım. Ülkemizin güvenliği ile ilgili konuşma oldu”  dedi.

 

Üniversite adına görüşlerini aldığımız  rektör Prof.Dr. Aşkın Aşan’da  sorumuz cevaplayarak; “Sayın Turgay beyin bu ithamları üzücüdür. Evet kendileri bize dilekçe yazarak üniversitemizde bir panelle referandum için destek istediler. Fakat kendilerine dilekçe ile  cevap vererek,  buna izin veremeyeceğimizi ifade ettik. Çünkü sayın Süleyman Soylu’nun üniversitemizde  verdiği konferans, bir  İç İşleri bakanı olarak ülkemizin güvenliği  üzerine olmuştur. Süleyman bey,  ne referandumdan  ne de anayasadan,i  ne de ‘evet’ ya da ‘hayır’ kelimelerinden söz etmemiştir. Yani bu üniversitede hiçbir siyasi, hiçbir parti  referandum amaçlı tek bir propaganda yapmamıştır. Burası herkese eşit mesafede bir eğitim yuvasıdır.Bu üniversite hepimizin bu partilerin hepsi de yine bizimdir. CHP’li arkadaşlarımızın bu ithamları son derece üzücüdür”  diye konuştu.