1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP İnanç'tan İlk Açıklama!
CHP İnanç'tan İlk Açıklama!

CHP İnanç'tan İlk Açıklama!

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız ilk kez konuştu...

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız ile CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay'ın danışmanı Yavuz Demir, Bugün Gazetesi'nde çıkan bir haber dolayısıyla gazetenin muhabiri Ezelhan Üstünkaya ile tartıştı, Meclis'te meydana gelen bu tartışma basında soru işaretleri ile gündeme geldi.

 


Tartışmanın yaşandığı temsilciliğin önüne gelen Meclis görevlileri konu hakkında tutanak düzenledikleri ifade edilirken, taraflar birbirlerinden şikayetçi olmadıkları öğrenildi. Olayın duyulması üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bugün Gazetesi Muhabiri Ezelhan Üstünkaya'yı arayarak ve üzüntüsünü ifade ettiği belirtildi.

 

Basın Mensubu Üstünkaya duyarlılığından ötürü Kılıçdaroğlu'na teşekkür ettiği ve yaşanan olay karşında üzüntüsünü dile getirdiği belirtildi.

 

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız basına yansıyan olay ve görevden alındığı iddialarına görevimin başındayım diyerek iddialara açıklık getirdi.

 

Yıldız, açıklamasında "Bugün Meclis'te tatsız bir olay yaşadık hakkımda yapılan bir habere itiraz etmek için Bugün Gazetesi Muhabiri Sayın Ezelhan Üstünkaya ile konuşmak için Meclis'e gittim. Konuşmamız bir anda gerilimli bir hale dönüştü Sayın Üstünkaya'yı üzmek gibi bir kastım yoktu, istemediğim bir tablo ortaya çıktı. Daha sonra tartışmayı tatlıya bağladık ve Genel Merkeze döndüm. Akşam saatlerinde ise görevden alındığıma ilişkin bir yalan bilgi dolaşıma sokuldu. Görevden alınmam gibi bir durum söz konusu değil saat 18.45′te sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu beni makamına çağırdı ve konuya ilişkin bilgi aldı, Sayın Genel Başkanımın makamından az önce çıktım. Sayın Genel Başkanım da görevden alındığıma ilişkin bilgileri medyadar duyduğunu söyledi görevden alınmama gibi bir durum söz konusu değildir. Ben görevimin başındayım" dedi.