1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP kararsız seçmenin peşinde
CHP kararsız seçmenin peşinde

CHP kararsız seçmenin peşinde

Yerel seçim adaylarında hiç ismini duymamış olduğunuz kişilere teklif götürecek CHP. Halkın çok sevdiği ama daha siyasete girme konusunda kararsız kalan isimleri tam anlamıya kendi tarafına çekmek isteyen CHP bu konuda başarılı olma yolunda emin adımlar a

A+A-

Yerel seçim adaylarında hiç ismini duymamış olduğunuz kişilere teklif götürecek CHP. Halkın çok sevdiği ama daha siyasete girme konusunda kararsız kalan isimleri tam anlamıya kendi tarafına çekmek isteyen CHP bu konuda başarılı olma yolunda emin adımlar atıyor..

Yerel seçimler için aday belirleme çalışmalarını sürdüren CHP, yaptırdığı araştırmalarda yüzde 26'sı kararsız olan seçmenlerin oyunu almanın yollarını arıyor. Türkiye'den Şükran Kaban'ın haberine göre; adaylarını belirlemek için anket ve eğilim yoklamaları yaptıran anamuhalefet partisi, kamuoyunda sevilen ancak bugüne kadar siyasete girmemiş bazı isimlere de teklif götürmeye hazırlanıyor. Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, adaylarda aradıkları üç kriteri "yönetebilir olma, halka dokunabilme ve proje üretebilme" olarak sıraladı. Toprak, bazı bölgelerde 'sağdan adaylar'a yönelmeleriyle ilgili olarak da "İlla da sağ aday diye bir mantıkla yola çıkmıyoruz. Ama bölgesinde sevilen adayların aramıza katılmasından mutlu oluruz" dedi. CHP'de, eğilim yoklaması ve anketler yoluyla belirlenen 350'ye yakın aday önce MYK'da, ardından da 22 Aralık'ta toplanacak Parti Meclisi'nde onaylandıktan sonra kesinleşecek.