1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP Lideri hükümeti sorumluluğa çağırdı
CHP Lideri hükümeti sorumluluğa çağırdı

CHP Lideri hükümeti sorumluluğa çağırdı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı konuşmada Taksim olayları konusunda Başbakan Erdoğan’ı ve hükümeti sorumluluğa davet etti. Kılıçdaroğlu yaşanan olayların sorumlusu Başbakan olduğunu ifade etti.

A+A-

 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim'de polisin eylemcilere yönelik müdahalesini eleştirerek, Başbakan Erdoğan ve hükümeti sorumluluğa çağırdı.

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan'a seslenerek; "Yargının verdiği karar doğrultusunda polisi derhal Taksim Gezi Alanı'ndan geri çek, halkla polisi karşı karşıya getirme. Halk kendi kentine yani İstanbul'a sahip çıkıyor. Bunun için direniyor. Doğayı ve kentini korumak istiyor. Bu andan itibaren yaşanan her olayın sorumlusu Başbakandır. Ne yazık ki Başbakan, hala sorumluluğunun farkında değildir. Artık İstanbul'da Vali diye bir kişi yoktur. Türkiye'de yönetim boşluğu vardır. Bu boşluk İstanbul'da bütün açıklığı ile gözler önüne serilmiştir. Şu an itibari ile Başbakan olduğunu göster, polisi geri çek, yargı kararına uyduğunu kamuoyuna açıkla. Bu sizin görevinizdir. Ana muhalefet partisinin genel başkanı olarak görevinizi size hatırlatıyor ve zaman geçirmeden uygulanması için sorumluluğa çağırıyorum" dedi.