1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. CHP Ortahisar'da yeni başkan koltuğuna oturdu
CHP Ortahisar'da yeni başkan koltuğuna oturdu

CHP Ortahisar'da yeni başkan koltuğuna oturdu

CHP Ortahisar'da yeni başkan koltuğuna oturdu

A+A-

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Ahmet Koltuk seçildi.

 

CHP Ortahisar İlçe teşkilatı toplanarak oy birliği ile Ahmet Koltuk’u başkan olarak seçti.

 

Başkanlık görevine getirilen Ahmet Koltuk, ülkenin terör ve ekonomik kriz sorunu var iken iktidar sahipleri tek bir kişinin emrine girerek ülkeyi bölünme eşiğine getirecek Başkanlık Sistemi’ne kilitlendiğini söyledi.

 

Başkanımızın ayrılması akabinde yönetim kurulu toplanarak oy birliğiyle başkanlığa beni seçmişlerdir. Bundan sonra yapacağız görev mahalleleri gezmek üyelerimizi ziyaret etmek ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni her alanda hissettireceğiz. Ülke iyi yönetilmiyor AKP hükümeti OHAL ile Türkiye’yi yönetemiyor. Çıkmaz bir yola giren AKP bütün bu sorunlar dururken onların tek derdi bir kişinin koltuk sevdası olan Başkanlık Sistemi’ni getirmek” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi ne olursa olsun parlamenter sistemi devre dışı bırakacak olan Başkanlık sistemine karşıdır diyen Ahmet Koltuk, “Ülkeyi tek adam rejimine teslim etmeyeceğiz, tüm gücümüzle vatandaşımıza bunu anlatmaya çalışacağız. Biz ülkemizde demokrasinin hakim olmasını istiyoruz AKP ve MHP ülkeyi tek adama teslim etmek istiyor. Başkanlık sistemini gündeme getirenler sandığa gömülecektir. Cumhuriyet Halk Partisi tavrı belilidir meclisi yok edecek olan Başkanlık sistemine karşıdır” dedi.

 

Yeni başkan Ahmet Koltuk, İstanbul’daki patlamada şehitlerin yakınlarına ve emniyet teşkilatına başsağlığı diledi ve terör sorunun ancak parlamentoda çözebileceğini belirtti.

 

ÖZGEÇMİŞİ

 

1955 yılında Sürmene Petekli Köyünde doğan Ahmet Koltuk, Eğitimini Sürmene Ortaokulu ve liseyi Fatih Lisesi’nde tamamladı. Kemalettin Eröge Polis Eğitim Merkezi’nde Polis Okulu’nu bitirdi. 1980 yılında Trabzon Sigorta Hastanesi’ne memur olarak atanan Ahmet Koltuk 1994 yılında Trabzon Sigorta Müdürlüğü’ne şef olarak görev yaptı. 1990 yılında Genel Sağlık-İş Sendikasının kurarak 16 yıl sendikacılık yapan Ahmet Koltuk,  2004 yılında emekliye ayrıldı. Sendikada 2 sene daha devam eden Ahmet Koltuk evli ve 2 çocuk babası.