1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'den Biber Gazlı Protesto
CHP'den Biber Gazlı Protesto

CHP'den Biber Gazlı Protesto

Görüşmesinin yapılacağı salona biber gazı sıkıp biber gazı protestosu yaptılar...

A+A-
CHP'li milletvekilleri, Öğrencinin, öğretmenin, işçinin, memurun, emeklinin resmi içeceği 'biber gazı'. Limonlu içiniz yazılı pankart açtılar, bütçe görüşmesinin yapılacağı salona biber gazı sıkıp biber gazı protestosu yaptılar.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı'nın 2013 bütçesinin görüşüleceği salona önceden gelerek biber gazı protestosuna hazırlanan CHP komisyon üyeleri, salona biber gazı sıktı. CHP'li milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Musa Çam yüzlerine gaz maskesi takarken, yine CHP milletvekilleri Mevlüt Arslanoğlu ve Müslim Sarı da beraberinde getirdikleri biber gazını havaya sıktı.
Biber gazının havaya sıkılmasından ise öncelikle CHP'li milletvekilleri etkilenirken, salonda bulunan gazeteciler de biber gazından olumsuz etkilendi. Öksürüğe boğulan gazeteciler hava alabilmek için salonun pencerelerine koşarken, CHP'li Süleyman Çelebi ve Musa Çam ise pankart açtı. Pankartta ise, "Öğrencinin, öğretmenin, işçinin, memurun, emeklinin resmi içeceği 'biber gazı'. Limonlu içiniz" yazdığı görüldü.
CHP'li milletvekilleri ellerindeki biber gazıyla komisyonun başlamasını bekliyor.