1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP’den istifa yalanlaması!
CHP’den istifa yalanlaması!

CHP’den istifa yalanlaması!

CHP’den istifa yalanlaması!

A+A-

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, “Kadıköy İlçe Teşkilatı topluca istifa etti” haberine ilişkin açıklamada bulundu.

 

Açıklamada “İlçe örgüt yöneticilerimizin tamamı görevinin ve sandıkların başındadır” denildi. Dünkü “Kadıköy İlçe Teşkilatı topluca istifa etti” haberlerini ciddiye almadıklarını ve açıklama yapma gereği duymadıklarını belirten CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, şöyle devam etti:

 

“Senaryosu berbat, kurgusu kötü bu prodüksiyonun ‘haber’ olarak nitelendirilip bazı haber siteleri ve televizyonlarda yer almasını şaşkınlıkla izliyoruz. En şaşırtıcı olan ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yaptığı konuşmalarda bu haberi referans almasıdır.

 

Bir kurgu olduğu apaçık ortada olan ve ilçe örgüt yönetiminden hiç kimse ile görüşülmeden yapılan bu haberin tek anlamı; çaresizliktir. Bu haber örgütümüzde ve ilçemizde moral ve motivasyon kaynağı olmuştur.”

 

“ONLAR FİLM ÇEKİYOR BİZ KADIKÖYLÜLERLE BİRLİKTE TARİH YAZIYORUZ”

 

Açıklamada, “Bu haberle Kadıköy’de gece gündüz yaptığımız çalışmaların sonucunu aldığımızı ve ne kadar korku saldığımızı gördük. Onlar film çekiyor biz Kadıköylülerle birlikte tarih yazıyoruz” denilerek şu ifadelere yer verildi:

 

 “Nasıl haber yapılacağını haber kanallarına anlatmayı kendimize zul sayarız. Bu yüzden kostümü güneş gözlükleri, kahramanları 3-5 kişi, kurgusu vasat olan bir filmin ‘haber’ olarak sunulmasının değerlendirmesini habercilere bırakıyoruz. İlçe örgüt yöneticilerimizin tamamı görevinin ve sandıkların başındadır.”

 

NE OLMUŞTU?

 

CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı'ndaki görevinden istifa ettiği öne sürülen Candan Baki Ekşioğlu, anayasa değişikliği teklifine 'Evet' diyeceğini açıklamıştı. Ekşioğlu’nun açıklaması “Kadıköy İlçe Teşkilatı topluca istifa etti” başlığıyla medyada yer bulmuştu.