1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. CHP’den yaylalardaki kaçak yapıların yıkımına destek
CHP’den yaylalardaki kaçak yapıların yıkımına destek

CHP’den yaylalardaki kaçak yapıların yıkımına destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca yıkımlara destek verdiklerini açıkladı.

A+A-

CHP’den yaylalardaki kaçak yapıların yıkımına destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, parti olarak imar barışından kaynaklı, özellikle 31 Aralık 2017'den sonra yapılmaya çalışılan ve yaylaların, meraların, doğanın bir hançer gibi bağrına saplanan kaçak yapıların tespit edilmesi, bununla ilgili hukuki, yasal bir mücadele ve yıkımı için gerekli çalışmanın yürütülmesi yönünde harekete geçtiklerini söyledi. 

Giresun’da partisinin il başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyen Karaca, Giresun’a doğa hakları izleme kurulları oluşturma çalışmaları kapsamında geldiğini belirtti. Karaca, toplantıların Trabzon ve Artvin'de de devam edeceğini belirterek yaylalarda kaçak yapıların yıkılması konusunda gerekli çalışmaları parti içinde de yürüttüklerini kaydetti. 

Kaçak yapıların doğaya hançer gibi saplandığını ifade eden CHP’li Karaca, “Bizler de bu imar barışından kaynaklı, özellikle 31 Aralık 2017'den sonra yapılmaya çalışılan ve yaylalarımızın, meralarımızın, doğamızın maalesef bir hançer gibi bağrına saplanan bu yapıların tespit edilmesi, bununla ilgili hukuki, yasal bir mücadele ve yıkım için de gerekli çalışmanın yürütülmesi için il başkanlığımızla bu konuyu da görüştük. Bu anlamda da biz il örgütümüzle birlikte bir mücadele vereceğiz" dedi.