1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP’li Aylin Nazlıaka’ya büyük şok!
CHP’li Aylin Nazlıaka’ya büyük şok!

CHP’li Aylin Nazlıaka’ya büyük şok!

İşte detaylar...

A+A-

 CHP'de Aylin Nazlıaka kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

CHP'de bir milletvekilinin makam odasındaki Atatürk portresini indirdiği iddialarını parti ve kamuoyu gündemine taşıyan ancak ısrarlara rağmen bu vekilin kim olduğunu açıklamayan Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın Disiplin Kurulu'na sevk edileceği belirtiliyordu...

CHP'li bir vekilin Atatürk'ün resmini indirdiğine dair çıkan haberlerin ardından CHP karıştı. Partinin en üst organı olan MYK'da konu ele alındı ve CHP'li Aylin Nazlıaka'nın partiden kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiği açıklandı

CHP'de 'Atatürk fotoğrafını duvarından indirdi' tartışması partinin en üst organı olan MYK'da ele alındı. CHP MYK, CHP'li Aylin Nazlıaka'nın partiden kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini kararlaştırdı.

AYLİN NAZLIAKA'DAN JET AÇIKLAMA

Alınan karar sonrası Nazlıaka'dan jet bir açıklama geldi. Aylin Nazlıaka, "Makamlar ve mevkiler gelir geçer, onurlu duruşlarıysa tarih yazar. Atatürk devrimleri ve Cumhuriyet değerleri için verdiğim mücadele son nefesime kadar sürecektir." dedi.

Nazlıaka, iddialar üzerine şu açıklamada bulunmuştu:

"Benim Atatürk sevgim tescillidir. Dolayısı ile Ata'nın resmini duvardan indirmeyi ihanet sayarım. Ancak olay doğrudur. Bir CHP'li bunu yaptı ve ben ona tanıklık ettim. O milletvekili ise haber çıkınca Ata'nın fotoğrafını yeniden astı."