1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP’li heyetin Suriye ziyareti Başbakan’ı kızdırdı
CHP’li heyetin Suriye ziyareti Başbakan’ı kızdırdı

CHP’li heyetin Suriye ziyareti Başbakan’ı kızdırdı

Beşşar Esad ile görüşen CHP heyeti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kızdırdı. Halkına yaptığı şiddetle tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu Esad ile görüşen CHP’li heyetin ziyareti üzerine konuşan Başbakan Erdoğan 3 milletvekilinin neden gönderildiğinin bi

A+A-

 Erdoğan ve Surinam Cumhurbaşkanı Yardımcısı Robert Ameerali ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Beşşar Esad ile görüşen CHP heyeti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisine neden oldu.

''CHP'den bir heyetin Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ile görüşmesi sırasında sarf ettiği sözler ile BM'ye Türkiye'yi şikayeti konusundaki'' değerlendirmesi sorulan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Sayın Esed demeyeceğim artık. Çünkü o geride kaldı. Esed, Türk Hükümeti'nden tabii ki şikayet edecek. Fakat sizin bir şey dikkatinizi çekmesi lazım arkadaşlar. Bu ülkenin anamuhalefet partisi, 3 tane milletvekilini acaba bu diktatörle bu zalimle görüşmeye niçin gönderiyor? Oradan hangi neticeyi acaba elde ediyorlar? Ülkemize, yeri geldiği zaman saldırıda bulunan bir rejim var ve 70 bini aşkın ki bir rivayete göre 100 bini bulan insan öldürülmüş ve Türk Hükümeti'ni BM'ye şikayet edecekmiş. 250 bin insanı topraklarımızda barındırdığımız için mi şikayet edecek?

BM MÜRACAT KAPISI DEĞİL

Bir, orada adeta soykırım katliamı gerçekleştiriyor bu insan. Bir devlet terörü estiriyor. Bunun için mi bizi BM'ye şikayet edecek? BM, herhalde böyle bir zalimin, böyle bir diktatörün müracaat kapısı değildir. Çünkü BM'nin asli görevi, kuruluşundan bu yana dünya barışına hizmet etmektir. Dünyada iç savaşlara veya savaşlara yandaş olmak değil. O bildiğini hangi yoldan yapacaksa yapsın. Bizim abdestimizden şüphemiz yok. Onun için de namazımızdan şüphemiz yok. Bu yolda emin adımlarla gidiyoruz. Açık kapı politikasıyla da Suriye'nin bu zulmünden, rejimin bu zulmünden kaçanlara kapımız açık ve onları ülkemizde misafir etmeye devam edeceğiz. Her tür, altını çiziyorum lojistik desteği, gıdaydı, ilaçtı, giyimdi vesaire bunları da vermeye devam edeceğiz.''