1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'li ilçe başkanından inanılmaz iddia
CHP'li ilçe başkanından inanılmaz iddia

CHP'li ilçe başkanından inanılmaz iddia

Arslan 57 CHP ilçe üyesinden 47′sinin AKP Şile ilçe teşkilatında yer aldıklarını ve üye olduklarını...

A+A-

CHP Şile ilçe Başkanı Aras Arslan CHP’de gündem yaratacak bir iddia ortaya attı. Arslan 57 CHP ilçe üyesinden 47′sinin AKP Şile ilçe teşkilatında yer aldıklarını ve üye olduklarını, üyelerin nasıl AKP teşkilatına üye olduklarının araştırılmasını istedi.

CHP Şile ilçe Başkanı Aras Arslan, 57 CHP ilçe üyesinden 47′sinin AKP Şile ilçe teşkilatında üye olduklarının anlaşıldığını, bunu da Yargıtay’dan gelen bir yazıyla öğrendiklerini söyledi.

Aras Arslan yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığından gelen bir yazıda CHP üyesi 57 arkadaşımzadan 47′sinin AKP Şile ilçe teşkilatında üye oldukları ortaya çıktı. Bizler ulaşabildiğimiz partililerimizi aradık ve durumu sorduk arkadaşlarımız bize ‘Başkan biz AKP üyesi olmadık olmayız da bu nasıl şey?’ diyerek tepki gösterdiler. Şunu da belirtmek isterim ki, kendi isteği ile gidip üye olanlar da olabilir ancak 2820 sayılı siyasi partiler kanunun 6. maddesinin 2 fıkrasına göre ‘Kimse birden fazla partide üye olamaz’ Aksi halde üyelik sıfatı bu siyasi partilerin hepsinden birden sona ermiş sayılır. Yani 57 kişilik üye ne CHP’de ne de AKP’de üye değillerdir. Biz aradık arkadaşlarımızı, ‘yaklaşık 30 kişi gelerek yeniden üye oldular’ dedi.

CHP ilçe Başkanı Aras Arslan, şöyle devam etti:

“CHP üyelik formu doldurmadan ve imzası olmadan kimse partiye üye olamaz. Şimdi ben de soruyorum. Kişinin rızası olmadan herhangi form dahi doldurmadan bu üyelikleri nasıl ve hangi şartlarla yaptıklarını veya buraya belediye, herhangi bir kurum tarafından getirilen göz taraması veya sağlık taraması sırasında kimlikleri verilip de kişilerin TC numaraları veya bilgileri ele geçirilip mi yapıldı? Suçlama olarak alınmasın ama acaba böyle bir şeymi var? Bana gelen bilgiler, ‘Bizim o parti ile hiç alakamız yok ama; göz taraması sağlık taramasına katıldım’ diyenler var. Konu hakkında AKP’li yetkilerin bir açılık getirmelerini istiyorum. Ayrıca Türkiye genelinde 12 bin 728 CHP’li üye, usulsüzce AKP’ye üye yapılmıştır. Bunların içinde ilginç isimler yer almakta. Yozgat İl Başkanı, Tokat Zile il genel meclis üyemiz AKP üyesi çıktı. Kanun gereği üyelikleri düştüğü için bağımsız olarak hukuk mücadelesini devam ettiriyorlar. Rize il sekreterimiz AKP üyesi, bir çok ilçe Başkanı ve eşleri AKP’li çıktı. Bir ilçe başkanı ile görüşmemde ise bırakın siyaseti aile içi huzursuzluk meydana geldi.”