1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP’li Kamer Genç’in sözleri kavga çıkarttı
CHP’li Kamer Genç’in sözleri kavga çıkarttı

CHP’li Kamer Genç’in sözleri kavga çıkarttı

Geçtiğimiz hafta içerisinde Meclis’te Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yöneltilen sözlerin açıklamasını yapmak için kürsüye çıkan CHP’li Kamer Genç’in konuşması sırasında tansiyon yine yükseldi.

A+A-

 CHP’li Genç’in Bakan Şahin’e yönelttiği sözlerini düzeltmek için yaptığı konuşma kavga çıkarttı. Kafalar, yumruklar atıldı, küfürler havada uçuştu

CHP’li Kamer Genç’in, geçen hafta büyük tartışma yaratan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından tazminat davasına konu edilen sözlerini düzeltme konuşması Meclis’te daha büyük bir kavganın çıkmasına neden oldu. Genç’in yanlış anlaşıldığını söylediği ifadelerini düzeltmek için çıktığı kürsüde Şahin’e yönelttiği soruları aynen tekrarlaması, AK Partili vekilleri çıldırtırken, kafaların atıldığı, yumrukların savrulduğu kavgada karşılıklı hakaretler havada uçuştu. Kavgaya damga vuran ise kürsüye yürüyen Telekulak Araştırma Komisyonu Başkanı AK Partili Zeyid Arslan’ın, Genç’e savurduğu sinkaflı küfürler oldu. Arslan’ın küfürleri sansürsüz biçimde Meclis tutanaklarına aynen yansıdı.

Kınama cezası verildi

Sinkaflı tutanakları okuyan TBMM Başkanvekili Meral Akşener’in çağrısı doğrultusunda biraraya gelen 4 grup başkanvekilinin görüşmesinin ardından Meclis Başkanlığı adına yapılan açıklamada, milli ahlaka ve siyasi erdeme aykırı her türlü fiil ve sözün cezalandırılacağı Genel Kurul’a duyuruldu. Bu karar doğrultusunda Akşener’in teklifi üzerine, AK Partililerin de oylarıyla Genç’e küfür eden AK Partili Arslan’a “kınama” cezası verildi.

Çiçek'ten AK Parti'ye mektup

TBMM Başkanı Cemil Çiçek TBMM Genel Kurulu’nda Zeyid Aslan’ın Kamer Genç’e yönelik küfürleriyle ilgili AK Parti’ye yazı yazdığını açıkladı.

Bu konularda çok hassas olduğunu belirten Çiçek, daha önce Kamer Genç’in Fatma Şahin’e yönelik sözlerinin ardından CHP’ye yazı yazdığının sorulması üzerine, Ak Parti’ye de Zeyid Aslan’ın uyarılması yönünde bugün yazı yazdığını söyledi.

MECLİS'TE ŞOK TUTANAK!

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan ve CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, o tutanağın fotoğrafını twitter'deki hesaplarından paylaştı.

Başkan: Sayın milletvekilleri lütfen

Zeyid Aslan (Tokat): Senin a.. k.. senin a.. k.. S.., k.., ş..!

Muhammet Rıza Yalçınkaya (Bartın): Dinleyin, dinleyin!

Zeyid Aslan (Tokat): O.. ç.. P.. k.. P.. k.., s.. k.., ş..!

(Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in kürsüdeki su bardağını fırlatması)

Zeyid Aslan (Tokat): Senin ananı s...

(AK Parti ve CHP milletvekillerinin kürsü önünde birbirlerinin üzerine yürümesi)

Muhammet Rıza Yalçınkaya (Bartın): Ayıp, ayıp!

Başkan: Sayın milletvekilleri lüften! Sayın milletvekilleri...

Birleşime 10 dakika ara veriyorum.