1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP'li vekil kalp krizi geçirdi
CHP'li vekil kalp krizi geçirdi

CHP'li vekil kalp krizi geçirdi

Kalp spazmı geçirdiği bildirildi

A+A-

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız kalp krizi geçirdi. CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü"ne katılan isimler arasında yer alıyordu.

CHP milletvekili Tuncay Özkan da kalp krizi geçiren Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın hastaneye sevkinin yapıldığını belirtti ve Yıldız'ın hastaneye götürülürken sedyede çekilen bir fotoğrafını paylaştı.

24 SAAT GÖZLEM ALTINDA TUTULACAK

CHP'li vekile ilk müdahaleyi kortejde bulunan CHP'li doktor vekiller ve 112 acil sağlık çalışanları yaptı. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Hüseyin Yıldız, burada tedavi altına alındı. Hastane yetkilileri, Hüseyin Yıldız'ın kalp spazmı geçirdiğini, kontrol amacıyla 24 saat gözetim altında tutulacağını bildirdi.

HÜSEYİN YILDIZ KİMDİR?

Hüseyin Yıldız, 2 Şubat 1967 tarihinde Bingöl'ün Kiğı ilçesinde dünyaya geldi Eğitim hayatını tamamladıktan sonra 1985 yılında Sosyaldemokrat Halkçı Parti'de siyasi hayatına başladı. Gençlik Kolları'nda görev alan Hüseyin Yıldız, 1994'te SHP ve CHP'nin birleşmesinden sonra siyasi kariyerini CHP'de sürdürdü.

2015'in Haziran ve Kasım aylarında yapılan Türkiye genel seçimleri'nde CHP Aydın Milletvekili olarak seçildi ve TBMM'deki yerini aldı.