1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP’nin toplantısında Baykal krizi!
CHP’nin toplantısında Baykal krizi!

CHP’nin toplantısında Baykal krizi!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun milletvekilleriyle yaptığı toplantı Baykal krizine sahne oldu. Toplantıda söz alan Deniz Baykal ile bazı vekiller arasında tartışma yaşandı.

A+A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu milletvekilleriyle 'Genel Merkez'de bir araya geldi. Toplantıda söz alan Deniz Baykal ile bazı milletvekilleri arasında tartışma yaşandığı öğrenildi.

"BEN YALAN SÖYLEMEDİM"

Edinilen bilgilere göre bir konuşma yapan Deniz Baykal "Meclis Başkanlığına ilk kez bu kadar yakınız" dedi. Baykal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesini de gündeme taşıdığı, bu görüşme öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu bilgilendirmediği iddialarına tepki göstererek "Ben sizi aradım, hayatım boyunca yalan söylemedim" ifadelerini kullandığı belirtildi.

"GERİ ÇEVİRMELİYDİNİZ, YANLIŞ YAPTINIZ"

Bu sözler üzerine bazı milletvekillerinin Baykal'a tepki gösterdiği ve "Erdoğan'ın görüşme teklifini geri çevirmeliydiniz, bu iklimde bu görüşmenin yanlış anlamalara yol açacaği çok açık. Tabanımıza anlatmakta güçlük çekiyoruz" dedikleri öğrenildi.

MHP VE HDP'NİN DESTEKLEYECEĞİ ADAY ÇIKARILACAK

Üç buçuk saat süren toplantıda koalisyon seçenekleri de değerlendirildi. Toplantıda Meclis Başkanlığı seçimi de konuşuldu. MHP ve HDP tarafından seçimin üçüncü turunda desteklenecek bir ismin aday gösterilmesi görüşü ön plana çıktı.

(Kaynak: NTV)