1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Çığ Felaketi!
Çığ Felaketi!

Çığ Felaketi!

Arabayı Hurdaya Çevirdi...

A+A-

Adıyaman'da, sürücüsünün kar yağışı nedeniyle ilerleyemeyince park etmek zorunda kaldığı otomobilinin üzerine çığ düştü.

 


Adıyaman'ın Çelikhan İlçesi'nde, sürücüsünün kar yağışı nedeniyle ilerleyemeyince park etmek zorunda kaldığı otomobilinin üzerine çığ düştü. Çığ altında kalan ve kullanılamaz hale gelen otomobil, köylülerin saatler süren çalışmasının ardından yoldan çekilebildi.

 

Çelikhan'ın Korucak Köyü'nde cami imamı olan Mustafa Taş, dün akşam ilçe merkezine gitmek için 02 AZ 550 plakalı otomobili ile yola çıktı. Ancak, köy çıkışında kar yağışı nedeniyle kayganlaşan zeminde ilerleyemeyen Taş, otomobilini park edip yürüyerek eve döndü. Sabah saatlerinde evden dışarı çıkanlar gece çığ düşmesi nedeniyle yolun kapandığını gördü. Otomobilini almak için evden çıkan Mustafa Taş da aracının düşen çığ altında kaldığını anlayınca, köylülerden yardım istedi. Taş'ın çağrısı üzerine evlerinden aldıkları kürekler ile çığ düşen alana gelen köylüler, saatler süren çalışmanın ardından karları temizleyerek otomobile ulaştı.

 

Çığ altında hurdaya dönen otomobil, yolun da köy sakinleri tarafından küreklerle açılmasının ardından halat bağlanan traktör ile köye çekildi. - Adıyaman / Çelikhan