1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Çin astrolojisine göre hangi burçsunuz?
Çin astrolojisine göre hangi burçsunuz?

Çin astrolojisine göre hangi burçsunuz?

Çin astrolojisine göre burcunuzu öğrenin...

A+A-

Çin Astrolojisi

Çin astrolojisi, Latin astrolojisi gibi insanı 12 değişik burç ve sembollerle tanımlar ve kişinin burcunu bulmak için doğum tarihi kullanılır. Latin astrolojisi yıldız sistemleri ile ilgiliyken, Çin astrolojisi hayvanlar halkasından meydana gelmektedir. Yıllık burçlardan oluşan Çin astrolojisinde her yıl bir hayvan sembolü ile temsil edilir. 12 yıllık aralıklarla yılların işaret ettiği hayvan sembolleri, M.Ö. 2637 yılından itibaren kişilik tanımlarında aynı sıra ve sistemle u astrolojinin temelinde evrenin iki zıt güç arasındaki sonsuz çekişmesinden oluştuğu var sayılır. Erkek ve dişi kutupların simgelenmesi ile açıklanan iki zıt güç Yin ve Yang olarak adlandırılır. İki temel gücün temsilcileri ise Güneş ve Ay olarak belirtilir. Bu iki temel güce tahta, ateş, toprak, metal ve su elementleri de eklenerek Çin astrolojisinin temel yapısı oluşur.

Doğum Yılınıza Göre Çin Astrolojisi Tablosu;
ÇİN BURCUNUZ,  FARE :


Zeki, büyüleyici ve içtendir, sevdiğine cömerttir. Sosyal uyum yeteneği yüksektir ve toplumun her düzeyine

uyum sağlar. Fareler başarılı iş insanlarıdırlar ama bazen çok hırslı olurlar ve tüm gücü ellerinde

bulundurmak isterler. Zaman zaman fırsatçı davrandıkları da söylenebilir.

 

ÇİN BURCUNUZ ,ÖKÜZ:


Lider olarak doğarlar, hastalanıncaya kadar çalışmaya devam ederler. En sevdikleri şey çalışmaktır.

Başkalarından esinlenmek onlara güven verir, böylece güven ve güç elde ederler. Sessiz ama çok dayanıklıdırlar.

Olaylar karşısında kolay kolay sarsılmazlar. Sabit fikirlidirler ve kararlarından geri adım atmaktan hoşlanmazlar.

 

ÇİN BURCUNUZ, KAPLAN:


Lider olarak doğarlar, hastalanıncaya kadar çalışmaya devam ederler. En sevdikleri şey çalışmaktır.

Başkalarından esinlenmek onlara güven verir, böylece güven ve güç elde ederler. Sessiz ama çok dayanıklıdırlar.

Olaylar karşısında kolay kolay sarsılmazlar. Sabit fikirlidirler ve kararlarından geri adım atmaktan hoşlanmazlar.

 

ÇİN BURCUNUZ, TAVŞAN:


Tavşanların sosyal bir yapısı vardır. Daima affedici, hoş ve zariftirler. Buna karşın, sır saklama konusunda tutarsızlıklar gösterebilirler. Ağızları biraz gevşektir. Normalde aşırı duyarlı olan Tavşanlar, zaman zaman bu konuda daha yüzeysel davranabilirler. Tutucu bir yapıları vardır. Tutucu doğaları nedeniyle, kuşkuculukları ve tedbirli olma tutkuları özellikle iş yaşamında bir avantaj olarak ortaya çıkar.

 

ÇİN BURCUNUZ , EJDERHA:


Ejderhalar yaşam ve coşku dolu insanlardır. Toplum içinde çabuk sevilirler ve hemen fark edilirler. Bir konuda konuşmadan önce mutlaka ne söyleyeceklerini düşünürler ve başkalarını yargılamayı severler. İşlerinde genellikle çok başarılı olurlar. Bu durum onların iç güdülerinden gelir. Allah vergisi bir zekaları vardır. Oldukça cömert insanlardır.

 

ÇİN BURCUNUZ, YILAN:


Yılanlar genellikle cazibeli ve şık kişilerdir. Karar veremediklerinde içgüdüleriyle yön bulurlar, çok derin düşünürler. Filozofik yapıları nedeniyle yıllar geçtikçe daha olgun ve bilge bir yapıya kavuşurlar. Bulundukları ortamda ya da çalıştıkları konuda her şeye hakim olmak isterler. Yapılan iyilik ya da kötülüğü unutmamaları, kindar olmaları onları intikam almaya yönlendirir.

 

ÇİN BURCUNUZ, AT:


At burcu olanlar, özgür ve ruhsal yönden doğal olarak bağımsızdırlar. Sosyal konularda oldukça başarılı olurlar. Çevreleri tarafından da bu yönleri oldukça takdir edilir. Ancak aynı zamanda özgür ve bağımsız tarafları onları biraz egoist ve isyankar da yapabilir. Özellikle beklentileri istedikleri gibi sonuçlanmazsa saldırgan bir tutum içine de girebilirler. Maceraperest bir tarafları da vardır. Bu yüzden yaşamı tüm yönleri ile yaşamak isterler.

 

 

 

ÇİN BURCUNUZ, KEÇİ:


Keçiler hem zarafet simgesi hem de yaratıcı kişilerdir. Keçi insanları oldukça terbiyeli ve dikkat çekicidir. Ancak çok fazla pozitif oldukları söylenemez. Olaylara kötümser yaklaşırlar. Bu durum da onların mutlu olmaları gerektiği zamanlarda bile bir taraflarının huzursuz olmalarına yol açar. Genellikle tatminsiz olurlar. Sezgisel zamanlamaları mükemmeldir. Sevecen ve dengeli insanlardır. Çevresi ile iletişiminde bu durum onlara oldukça kolaylık sağlar.

 

ÇİN BURCUNUZ , MAYMUN :


Maymunlar zeki ve gözlemcidirler. Hep genç kalırlar, kişilikleri ise hipnotize edebilecek kadar etkilidir. Daima herkes tarafından sevilirler. Ancak fazla kuşkucu olmaları onların bazı konularda gereğinden fazla titiz olmalarına ve yorulmalarına neden olabilir. Zaman zaman kararsızlıkları yüzünden seçenekler arasında kaldıklarında zorlanabilirler. Amaçlarından uzaklaştıklarında çocukça tepkiler verebilirler. Bir şeyi kafaya koymuşlarsa onu elde etmek için her yolu denerler. İlişkilerinde pek sadık olamayabilirler.

 

ÇİN BURCUNUZ, HOROZ:


Horozlar çalışkan, kurnaz ve beceriklidir. Bir konuda karar verirken her şeyi öğrenmek isterler. Konuşken tiplerdir, düşüncelerini anlatmayı severler. Kendilerini beğendiklerini söylemek yanlış olmaz. Kendilerini övmeyi ve ön plana çıkartmayı severler. Para konusunda çok tutumlu değillerdir. Özellikle moda konusunda harcama yapmaktan kaçınmazlar. Doğalarında fedakarlık ve çevresi için bir şeyler yapmak olduğundan, herkes tarafından çok sevilirler.

 

ÇİN BURCUNUZ, KÖPEK:


İnatçıdırlar, eğer bir konuya yoğunlaştılarsa ya da bir şeye sahip çıktılarsa kendilerini adarlar ve amaçlarından asla vazgeçmezler. Dürüstlük ve güvenilirlik onlar için çok önemlidir. Kendileri de hem partnerlerine hem de çevre ile ilişkilerinde dürüst ve güvenilir olurlar. Bazen aşırı meraklı olmaları çevrelerini rahatsız edebilir. İnsanların hatalarını bulup düzeltmekten hoşlanırlar. Bu yüzden iş hayatlarında baskın bir karakter olarak çevresinin çekindiği bir kişi haline gelirler.

 

ÇİN BURCUNUZ, DOMUZ:


Domuzlar mükemmel arkadaş ve harika bir iş ortağı olurlar. Güçlü zekaları vardır ve kolay işler ya da hedeflerden hoşlanmazlar. Güçlerini sergilemekten de kaçınmazlar. Çevrelerine karşı oldukça hoşgörülüdürler. İçten ve dürüst insanlardır. Ancak çok duygusal olmaları ve zaman zaman duyguları ile karar vermeleri onları oldukça zorlar. Sizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacak ve size doğru yolu gösterecek, sizi anlayışla karşılayacak mükemmel dost ve eşler bu burçtan çıkar.

 

elele.com.tr