1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çocuklarımızı hapiste terörist yapacaklar
Çocuklarımızı hapiste terörist yapacaklar

Çocuklarımızı hapiste terörist yapacaklar

Son operayonda DHKP/C üyesi oldukları için tutuklanan bazı öğrencilerin aileleri dernek kurdu.

A+A-

Aileler çocuklarını örgütün elinden kurtarmak istediklerini ama tehdit aldıklarını belirtti.

DHKP-C terör örgütüne çocuklarını kaptıran aileler Terör Mağduru Aileler Derneği’ni kurdu. 29 aileden oluşan dernek üyeleri, DHKP-C örgütünün evlatlarının iyi niyetinden faydalandığını belirtti.

Çocuğu tutuklanan Hüseyin Yücel, “Gariban çocuklarını belirliyorlar. Sonra ailesi hakkında bilgi ediniyorlar. Geziler, konserler derken onları derneklerine götürerek kandırıyorlar. Ailenin durumu iyi değil sana burs verelim derken çocukları kendilerine çekiyorlar’’ dedi.

KOĞUŞUNU DEĞİŞTİRDİLER

Avukatları da suçlayan baba Hüseyin Yücel, “Benim çocuğumu örgüte çalışan avukatlar tutuklattı. Çocuklarımızı örgütlemek için cezaevine koydular. Dün kızımı görmeye gittim. Koğuşunu değiştirmişler.

Gençlerle aynı koğuşta kalırken yaşlı kadın tutukluların yanına almışlar. Orada tecrübeli örgüt üyeleri tarafından eğitilecek” ifadelerini kullandı.

Tutuklu öğrencilerden Berk Ercan’ın babası ve Dernek Başkanı İsmail Ercan, Kendisinin CHP’li olduğunu ama son olaylarda CHP’nin tavrını anlayamadığını ifade etti.

Tutuklu öğrenci Ebru Yeşilırmak’ın annesi Gülsen Yeşilırmak ise “İki gün önce Bursa’da örgütün Tuncer isminde bir dernek görevlisiyle görüştüm. Basının karşısında özür dilememi söyledi. Yoksa çocuğumu göremeyeceğimi söyleyerek tehdit etti’’ şeklinde konuştu.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ