1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Cübbeli Hoca'nın En Acı Günü!
Cübbeli Hoca'nın En Acı Günü!

Cübbeli Hoca'nın En Acı Günü!

Yoğun bakımda olan annesi...

A+A-

 Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün annesi Rabia Ünlü vefat etti. İki aydır yoğun bakımda olan anne Ünlü, bugün kalp krizi geçirdi. CENAZE, FATİH CAMİİ'NDEN KALKACAK 


Rabia Ünlü'nün cenazesinin, 13 Haziran Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Fatih Camii'nden kaldırılacağı öğrenildi. 


Konuyla ilgili yazılı açıklamada "Cübbeli Ahmet Hocamızın annesi Rabia annemiz vefat etmiştir. Allah (c.c.) rahmet eylesin, hocamıza ve hocamızın kederli ailesine sabırlar versin" denildi. Cenaze töreni ile ilgili bilgilerin daha sonra paylaşılacağı ifade edildi. CEMAATİN SİTESİNDE DE PAYLAŞILDI 


Cübbeli Ahmet Hoca'nın da bağlı olduğu İsmailağa cemaatinin web sitesi ismailagacemaati.com'da da haber şöyle duyuruldu: 


"Altı aydır ceza evinde bulunan Cübbeli Ahmet Hoca Efendi'nin , iki aydır yoğun bakımda olan annesi Rabia Hanım hakkın rahmetine kavuşmuştur. 


Merhumenin kendisine Allah'tan rahmet, ailesine de sabır ve baş sağlığı dileriz. 


Cenazesi yarın ikindi namazına müteakip Fatih Camiinden kaldırılacaktır" CENAZE İÇİN 2 GÜN İZİN VERİLDİ 


Ahmet Mahmut Ünlü, kamuoyunda "Karagümrük çetesi" olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. Ünlü, halen Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor. 


Ünlü, annesi Rabia Ünlü'nün cenaze törenine katılmak üzere 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuruda bulundu. Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Ahmet Mahmut Ünlü'ye 2 gün izin verildi.