1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cudi Dağı'na Özel Birlikler İndiriliyor!
Cudi Dağı'na Özel Birlikler İndiriliyor!

Cudi Dağı'na Özel Birlikler İndiriliyor!

Sıcak temas kuruldu...

A+A-

Cudi Dağı'nda terör örgütü ile sıcak temas kuruldu. Askeri helikopterler, operasyon bölgesine güvenlik güçlerini indiriyor. 


Öte yandan Bitlis Valiliği, 23- 24 Mart tarihlerinde Sehi bölgesinde güvenlik güçlerinin, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonunda 15 terör örgütü mensubunun ölü ele geçirildiğini bildirdi. 


Valiliğin, olayla ilgili açıklamasında şöyle dendi: 


"Operasyon sonrasında elde edilen dokümanlar üzerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan incelemelerde, terör örgütünün finansmanını karşılamak suretiyle eylem ve faaliyetlerinde kullanmak üzere işbirlikçilerine iki adet araç satın aldırdığı tespit edilmiştir. Bunun üzerine yapılan çalışmalar neticesinde, dokümanlarda bahsi geçen iki araçtan birinin İstanbul ilinden çalıntı olduğu tespit edilmiş ve bu araç ilimiz Tatvan ilçesinde bulunarak muhafaza altına alınmıştır. Yapılan incelemeler neticesinde aracın üzerinde farklı amaçlarla kullanılma ihtimali bulunan, (bombalı saldırı amacıyla kullanma gibi) sonradan ilave bir kablo düzeneğinin oluşturulduğu tespit edilmiştir. İkinci aracın ise yine İstanbul ilinden temin edilen ve kırsal alanda kullanıma uygun, 4X4 özelliğinde arazi tipi bir araç olduğu, güvenlik güçlerimiz tarafından yapılan operasyon sonrasında işbirlikçi elemanlar vasıtasıyla tekrar İstanbul iline götürülerek satıldığı anlaşılmış, akabinde bu araç da İstanbul ilinde bulunarak muhafaza altına alınmıştır" 


Açıklamada ayrıca Tatvan ilçesinde bulunan aracı, İstanbul'dan terör örgütü adına satın alarak Bitlis'e getiren şahsın 13 Nisan'da yakalandığı ve çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konulduğu kaydedildi. 


İstanbul'daki arazi tipi diğer aracı terör örgütü adına satın alarak Bitlis'e getiren şahsın ise halen aynı suçtan cezaevinde tutuklu bulunduğu belirtildi.