1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan o protestolara tepki gösterdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan o protestolara tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan o protestolara tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sanat ve spor camiasından isimlerle iftarda bir araya geldi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda ilk iki maçını kaybeden milli takıma yöneltilen eleştirilere tepki gösterdi.

 

Erdoğan, Fransa'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda ilk iki maçını kaybeden milli takıma yöneltilen eleştirilere tepki gösterdi.

 

Tarabya Köşkü'nde düzenlenen iftar programında konuşan Erdoğan, açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

 

"Bir şeyler yaşadık. Milli takımımızın Avrupa Şampiyonası'nda... Buna talihsizlik diyorum. Farklı yaklaşımlar olabilir. İlk iki maçta takımımız mağlubiyet aldı. İkinci maçta tribünlerden takım kaptanımıza karşı yapılan tezahüratları hiçbir şeyle izah edemiyorum.

 

"Bu kardeşimiz bunca zaman milli takımda oynamış takdir etmişiz. Dünyanın en güçlü takımına transfer olmuş. Bir anda ne oluyor da böyle tezahüratlar yapılıyor. Utanmıyor musunuz? Diğer yanda İspanyol geliyor arkadaşını teskin etmeye çalışıyor siz orada yuhalıyorsunuz."

 

"Bugüne kadar başarılarını övdüğünüz teknik direktör ve hamile olan kızına yapılanları kabul edemiyorum. Bu milletin edebinde böyle bir şey olamaz. Sporda galibiyetle mağlubiyet eşittir."

 

"Yeri gelir galibiyetler arka arkaya gelir. Şimdi salı günü son maçını oynayacak. O maç belki yol verecek belki bitirecek."