1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan idam açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan idam açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan idam açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan idam açıklaması!

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayramlaşma programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği'nin idamla ilgili Türkiye'nin tutumunu eleştirmesine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bazı Avrupalı liderle bize diyorlar ki, 'İdamı savunuyorsunuz'. Bakın dedim, siz bizim yaşadıklarımızı yaşamadınız. Millet istiyor, parlamento da bu kararı veriyorsa siz buna karışmazsınız. Buna karar verecek olan Avrupa Birliği değildir' sözleriyle sert çıktı.

 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

 

Tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Bu bayrama kayıplarımızdan dolayı yüreğimiz yaralı ve geleceğe karşı ümidimiz güçlenmiş olarak giriyoruz. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

 

En son bayramın birinci günü Van'da meydana gelen hadiseyi hep birlikte yaşadık. 53 yaralımız, gazimiz oldu. Hepsine Allah'tan şifa diliyorum. Van'daki bu hadisede Allah'a hamdolsun şu an itibarıyla yaralılarımızın tamamı biri hariç hastaneden çıkmış durumda.

 

En büyük rızaya ulaşmak için 40 yıldan beri mücadele veriyor ve vermeye devam ediyoruz. Bu yola sonradan katılan arkadaşlarımız benim en başından beri yanımdadır.

 

'BU GÜCÜN ALTINDA BERABERLİK VE KARDEŞLİK VARDIR'

 

Sevinçleri olduğu kadar kederleri de paylaştık. Tarihi başarıların altındaki imza hepimize aittir. Hiç bitmeyecek gibi gelen kara gecelerde birbirimize kılavuzluk ettik. 2002'den beri süregelen kesintisiz mücadele döneminde hep birlikteydik. Bu kenetlenme olmasaydı ne 2007'deki vesayet savaşında ne Gezi ne 17-25 Aralık darbe girişimlerinden ne de terör kılıflı uluslararası operasyonlardan ne de en son maruz kaldığımız darbe teşebbüsünden milletimizi kurtarma imkanımız olmazdı. Sadece siyasi ve bürokratik saldırılara karşı değil en modern silahlara karşı da direnecek dirayete sahip olduğumuzu gösterdik. 79 milyonu arkanızdan yürütecek bir güç varsa hiçbir şeyden korkmayın. Bu gücün altında birlik, beraberlik ve kardeşlik vardır.

 

'FETÖ'NÜN İNLERİNE GİRDİK, GİRİYORUZ'

 

Van'da bin kilo bombayı patlatanları er ya da geç döktükleri kanda boğacağız. FETÖ'nün inlerine girdik, giriyoruz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Her yerde yapılanmaları var. Hesapları büyük.

 

'BUNA KARARI AB DEĞİL TÜRKİYE KARAR VERİR'

 

Bazı Avrupalı liderle bize diyorlar ki, 'İdamı savunuyorsunuz'. Bakın dedim, siz bizim yaşadıklarımızı yaşamadınız. Millet istiyor, parlamento da bu kararı veriyorsa siz buna karışmazsınız. Buna karar verecek olan Avrupa Birliği değildir. Bugün dünyanın büyük bir çoğunluğunda bu var mı, var. Sadece kara Avrupası dünyadaki bazı ülkeleri kendisine örnek göstererek bunu konuşuyor.

 

'15 TEMMUZ OYUNUN SADECE BİR AŞAMASI'

 

Türkiye'nin yakın tarihte en büyük sınavı 15 Temmuz darbe girişimidir. Milletimiz bu darbe girişimine karşı dik durarak, bu girişimi savurmuştur. 15 Temmuz'da ortaya kona tarihi direniş tüm dünyanın takdirini kazanmıştır. Darbe girişiminde yer alanlar, elbette FETÖ mensupları ama biliyoruz ki oyun büyük, 15 Temmuz bunun bir aşamasıdır. 15 Temmuz oyunun sadece bir aşamasıdır. Oynanan oyun islam ülkelerindedir. FETÖ'yü bir daha millete ihanet etmeyecek noktaya getireceğiz.

 

'ONLAR KAMU GÖREVİNDEN ÇOK ÖRGÜTÜN UŞAKLIĞINI YAPMIŞLARDIR'

 

FETÖ'nün 17-25 ihanetinin devamı, PKK'nın Güneydoğu'daki bazı ilçelerimizde başlattığı çukur eylemleri aynıdır. Bu eylemlerin devamı da 15 Temmuz'dur. PKK'nın güdümündeki bazı belediyeler, çukur eylemlerinde ve terör örgütünün kanlı saldırılarında çok aktif görev üstlendiler. Seçildikleri ilin, ilçenin hizmetlerini yürütmesi gereken belediye imkanlarını, terör örgütünün emrine veren başkanlar, kamu görevinden ziyade örgütün uşaklığını yapmışlardır. Devlet, hiç kimseye, kendi aleyhine faaliyet göstermesi için imkan sağlamak zorunda değildir. Adalet sistemi, işte bu tür sapmaları tespit edip, gereğini yapmakla mükelleftir.

 

'SADECE TÜRKİYE'Yİ DEĞİL HERYERİ KARIŞTIRDILAR'

 

Darbe girişiminde yer alanlar elbette FETÖ terör örgütünün mensuplarıdır. Fakat biliyoruz ki oyun büyük. 15 Temmuz bu oyunun nihayeti değil, sadece bir aşamasıdır. Sadece Türkiye'yi karıştırmıyorlar. Irak'ı karıştırdılar mı, karıştırdılar. Suriye'yi karıştırdılar mı, karıştırdılar. Afganistan, Mısır. Aynı şekilde Tunus, aynı şekilde Libya, hepsini karıştırıyorlar. Bu hala devam ediyor. Oynanan oyun İslam dünyasında. Oynanan oyun Müslüman ülkelerde. Milletimiz bizden bu oyunu kökünden bozmamızı istiyor ve bekliyor.