1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Gül Rahatsızlandı
Cumhurbaşkanı Gül Rahatsızlandı

Cumhurbaşkanı Gül Rahatsızlandı

Yurda geri dönüyor...

A+A-

 2006'da sol kulağından GATA'da bir operasyon geçiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün rahatsızlığı nüksetti. Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Türk Konseyi Zirvesi'nin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kulağındaki rahatsızlığın nüksetmesi üzerine baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Ankara'ya dönecek. 


Türk Konseyi Zirvesi Bişkek'te başladı. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Cumhurbaşkanı Gül, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Azerbaycan Başbakanı Artur Rasizade'yi Ala Arca Kongre Merkezi'nde karşıladı. Aile fotoğrafı çekiminin ardından baş başa ve heyetler arası görüşmelere geçildi. 


Bu arada Cumhurbaşkanı Gül'ün, kulağındaki rahatsızlığının nüksetmesi nedeniyle Kırgızistan'dan erken ayrılacağı bildirildi. 


Yarın Türkiye'ye dönmesi planlanan Gül'ün, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından, bugün öğle saatlerinde Ankara'ya hareket edeceği belirtildi. GEÇTİĞİMİZ AY DA RAHATSIZLANMIŞTI 


Geçtiğimiz temmuz ayında da yine rahatsızlığı nükseden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hacettepe Üniversitesi'nde doktor kontrolünden geçmiştiti. Doktorların bir süre uçak yolculuğu yapmamasını tavsiye etmesi üzerine Letonya ve Litvanya ile temas kurulmuştu ve Gül'ün bu iki ülkeye yapacağı ziyaret ertelenmişti.