1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Gül’ün kararı merakla bekleniyor
Cumhurbaşkanı Gül’ün kararı merakla bekleniyor

Cumhurbaşkanı Gül’ün kararı merakla bekleniyor

Meclis’te ve kamuoyunda tartışmalara neden olan yeni alkol yasasının kesin kararının verileceği mercii olan Cumhurbaşkanı Gül yeni uygulama hakkında görüşlerini paylaştı.

A+A-

 Meclis'ten geçen alkol düzenlemesini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül onaylayacak mı?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, alkol düzenlemesi için "Anladığım kadarıyla yasak yok, satışın düzenlenmesi var" şeklinde değerlendirmede bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, doğalgaz anlaşması imzalamak üzere Türkmenistan'a gitti. Başkent Aşkabat'ta gazetecilerle bir araya gelen Gül; gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Meclis’te yasalaşarak onayına sunulan alkol düzenlemesine değinen Gül, "Anladığım kadarıyla bir alkol yasağı yok, satışın yeniden düzenlenmesi var" diyerek, düzenlemeyi onaylayabileceğinin sinyalini verdi.

MUTABAKATLA VERİLDİ

Gül, kendisinin de katıldığı törenle dün temeli atılan 3. köprüye 'Yavuz Sultan Selim adının mutabakatla verildiğini' söyledi.

ÜSLUP ELEŞTİRİSİ

Siyasetteki üslüp tartışmalarına da değinen Gül, "Türkiye'nin siyasi geleneği artık değişmeli" diyerek siyasetçiler tarafından kullanılan dili eleştirdi.

'MEZHEP SAVAŞI RİSKİ'

Cumhurbaşkanı, Suriye’de mezhep savaşı riskine dikkat çekti. Suriye konusunun giderek herkesi içine almaya başladığını söyleyen Gül, "Böyle bir savaşı İslam dünyası kaldıramaz" diye konuştu.

TARİHİ ANLAŞMA

Türkmenistan'la bugün bir doğalgaz çerçeve anlaşması imzalayacak olan Gül, bunun tarihi bir anlaşma olduğunu da belirtti.