1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı’ndan iki isme veryansın!
Cumhurbaşkanı’ndan iki isme veryansın!

Cumhurbaşkanı’ndan iki isme veryansın!

Erdoğan, veryansın etti…

A+A-

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birlik Vakfı'nca Ankara'da düzenlenen iftarda IŞİD saldırısı ve HDP'nin tavrına tepki gösterdi.

Siyasetin temeli ahlaktır doğruluktur. Kamu menfaatini kişisel hırsları üzerine koyabilmektir. Üzülerek söylüyorum ki Türkiye bu konuda kıtlık yaşıyor.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

"O KADAR İLERİ GİTTİLER Kİ..."

DAEŞ terör örgütüyaptığı olay ile bunu tekrar acı bir şekilde tecrübe ettik. Geçen yıl aynı bahane ile 50 insanımızın hayatını kaybetmesine vesile olmasına neden olan siyasi parti o kadar ileri gitti ki yaşadığı ülkeyi terörist ülke ilan etmeye çalışan bir partinin Türkiye partisi olmak gibi bir iddiası olabilir mi? Bunlara gereken cevabı demokrasi içinde verebilmeliyiz.

"KENDİ ÜLKELERİNE YABANCILAŞTIKLARINI GÖRÜYORUZ"

Saldırganların Türkiye üzerinden geçtiğini iddia edebilecek kadar kendi ülkelerine yabancılaştıklarını görüyoruz. Bilhassa medya mecraları kullanılılarak çok ciddi bir karalama kampanyasının icra edildiğini görüyoruz.

"ALÇAKLIKTIR NAMERTLİKTİR"

Pişkince devletten kendi asılsız iddialarını kanıtlamalarını bekliyorlar. Kalleşçe namertçe alçakca saldıranların İslamla, Müslümanlıkla, dinimizle hiç bir ortak noktaları yoktur olamaz. DAEŞ ile Türkiye'yi aynı parantez içine almak alçaklıktır namertliktir.

Son 5 ayda Kobani'ye 2 bin TIR'a yakın yardım malzemesi gönderdik. Kobani'deki saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum.

-Açık ve net söylüyorum Türkiye'nin sınırında yeni bir devlet oluşmasına asla müsade etmeyeceğiz. Aynı şekilde bölgedeki teröristlerin olayı ganimete çevirmelerine de izin vermeyeceğiz. Şunu unutmayın; yel kayadan bir şey götürmez. Ama bu alçaklığa alet olanlar eninde sonunda hesabını verecekler bunu böyle bilsinler.

-Şu anda dünyada ekonomik anlamda Türkiye'nin üstünde 16 tane ülke var. Mültecilere yardım konusunda yüz yüze geldiğimizde bize methiye dizenler yardıma gelince ortada yoklar. Bugün Avrupa'nın tamamında sadece 100 bin göçmen var.

Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada şu veya bu terör örgütüne değil, Suriye ve Irak'ta yaşayan kardeşlerimize yardım etmeye devam edeceğiz.