1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. DALGALANMA YAŞAYAN BİR TAKIMIZ
DALGALANMA YAŞAYAN BİR TAKIMIZ

DALGALANMA YAŞAYAN BİR TAKIMIZ

Şenol Güneş konuştu...

A+A-
Teknik Direktör Şenol Güneş, Mersin İdman Yurdu maçının ardından şöyle konuştu: 

“Kazanmamız gereken bir maça çıktık. Kritik bir dönemdeydik. Avrupa sonrası oynayacağımız maçta alacağımız 3 puan hem yorgunluğumuzu, hem moralsizliğimizi hem de güvensizliğimizi daha iyi hale getirebilirdi. Hırs, arzu ve düşünce olarak böyleydi ama sahaya ilk yarıda yansıyan böyle değildi. İlk yarıda rakip kontrollü oynadı. Biz ne hücumda ne defansta tehlikeli olamadık. Rakibin az olan pozisyonlarının bir tanesinde de golü yedik. Çok rahat gol yedik.

İkinci yarıda beklemediğimiz anda yediğimiz golden sonra oyun güzelleşti. Rakip sahada bastık, rakibi çıkarmadık, etkili ataklar yaptık. Bütün bunlar oyunu 2 – 2’ye getirdi, 3 – 2’ye de getirebilirdi. Pozisyonlarımız var. Oyunun tamamına baktığımızda bizim 5 – 6 atmamız gerekirken, rakibin belki 1 veya 2 tane atması gerekirken 3 tane onlar bize attı. Biz zor gol attık ve kolay goller yedik, maçı da kaybettik. Bizim için beklenmeyen bir skordu bu maç. İlk yarı tamamen olumsuzduk ama ikinci yarıda galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum.

Teknik Direktör Şenol Güneş, bir soru üzerine takımın Play – Off şansını da değerlendirdi. Güneş, “Kaybettiğimiz puanlar kendi içimizde bizi oldukça moralsiz bırakıyor. Bugün kazandığımızda çok büyük avantaj yakalayacaktık. Sadece aşağıyla değil yukarıyla da farkı kapatmadığın zaman da bir moralsizlik oluyor. Değişik bir sistemle oynuyorsunuz. Bu durumda olan bir takım olarak rahatsızlığı en çok yaşayan takımız. Şampiyonlar Ligi’nde oynayan bir takım olarak 3 günde bir maç yapıyorduk. Bundan sonra belki bu tempo düzelecek ama bu kez de moral değerlerini düzeltmek zor olacak. Bizim şu aşamada kaybettiğimiz puanlara rağmen Play – Off şansımızı yakalamak ve yukarı çıkmak için hala şansımız var. Ama futbolda en rahat maçı bile kazanamıyorsanız her türlü sorununuz da var demektir. Hayat devam ediyor, maçlar devam ediyor. Oyuncularımız da bu konuda inançlı olmak zorunda” diye konuştu.