1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Darbenin arkasında onlar var!
Darbenin arkasında onlar var!

Darbenin arkasında onlar var!

Darbenin arkasında onlar var!

A+A-

Putin’in Danışmanı Alexander Dugin, Darbe Komisyonu'nda dinlemeden önce yaptığı çarpıcı açıklamada '15 Temmuz'un arkasında CIA var' dedi.

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Danışmanı Alexander Dugin, TBMM'de kurulan Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nda dinlenmeden önce Aydınlık'a konuştu. Dugin, 15 Temmuz darbe girişimin arkasında CIA ajanlarının olduğunu ifade etti. Bugün Türkiye’ye gelecek olan Dugin, 15 Temmuz girişimiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

TÜRKİYE'DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTMAK İSTİYORLAR

 

Dugin'in açıklamaları şöyle:

 

Türkiye’deki darbe girişimini araştırmak üzere kurulan komisyon tarafından dinlenmek için çağırıldınız. Bununla ilgili fikirlerinizi öğrenebilir miyiz, sizce Türkiye neden bu konuda Rusya’nın yardımına ihtiyaç duyuyor?

 

Çünkü Türkiye’deki darbe girişimi sadece Türkiye’nin siyasi bir meselesi değil, kesinlikle jeopolitik bir mesele. Erdoğan’ı indirmeye, Türkiye’de iç savaş çıkarmaya çalışan FETÖ’nün arkasında çok büyük bir oyuncu, çok ciddi bir jeopolitik güç vardı.

 

DARBENİN ARKASINDA CIA VAR!

 

Türkiye’deki darbe girişimi soruşturmasına neden Rusya’nın katılmasının istendiğine gelince, bu çok önemli bir soru. Bu sadece Türkiye’nin iç meselesi değildi, sadece bir siyasi güç diğerini alt etmeye çalışmadı. Darbe girişiminin arkasında jeopolitik bir ajanda vardı. Çünkü FETÖ’nün merkezi ABD’de bulunuyor ve arkasında CIA ajanları var.

 

Bu darbe girişimi ABD’nin Erdoğan’a  rejimine yaptığı bir savaş ilanıydı. Fetullah Gülen’in iadesi talep edildiğinde de bu konu iyice netleşti, çünkü iade talebi reddedildi. Bu nedenle bu darbe girişiminin Amerika’nın Erdoğan ve Türkiye’ye yönelik bir girişimi olduğu artık çok açık.

 

SADECE TÜRK İSTİHBARATI ÇÖZEMEZ

 

Darbe girişiminin arkasındaki gerçek stratejiyi ve paradigmayı sadece Türk istihbaratına dayanarak çözemeyiz. Çünkü bir NATO üyesi olan Türkiye’de Amerikan ajanları cirit atıyor. Türkiye, NATO kampında olarak, ABD’nin tarafında olarak, bu darbecilerin arkasındaki güçleri araştırmak için doğru yolları bulamaz.