1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Davutoğlu, Artvin’de neler dedi?
Davutoğlu, Artvin’de neler dedi?

Davutoğlu, Artvin’de neler dedi?

Başbakan Davutoğlu Artvin’de halka hitap etti…

A+A-

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Artvin mitinginde "Bugün Kafkasları tekrar nefret tekrar öfke bölgesi yapmak isteyenler 100 yıllık hesabın peşindeler. Biz buradan Kafkaslara sesleniyoruz. Bırakın bu öfke kültürünü. Bırakın bu tarihi siyasete alet etmeleri. Bırakın bu soykırım gibi asılsız iddiaları gelin dost olalım. Gelin Kafkasları bir dostluk, refah bölgesi yapalım hep beraber" diye konuştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'de bulunan Suriyelilere yönelik açıklamalarını eleştiren Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu, Suriye'den gelenleri en kısa zamanda ülkelerine geri göndereceğiz, dedi. Bu bana 1944 yılını hatırlattı. 1944 yılında Kafkaslarda yüreği Türkiye aşkıyla dolu Azeriler, Kafkasya'daki kardeşlerimiz baskı ve zulüm altındayken Iğdır üzerinden Türkiye'ye geldi. Şimdiki Kılıçdaroğlu zihniyetinin o günkü ağababası olan İnönü zihniyeti, tek parti zihniyeti bu 146 Azeriyi Ruslara teslim etti. Ve 146 kardeşimiz teslim edildikleri anda köprüde şehit edildiler. Azerilerin Ruslara teslim edilmesiyle onurumuza alnımıza kara bir leke çalmıştı. Şimdi Kılıçdaroğlu diyor ki Bayır Bucak'tan gelen Türkmenleri zalim Esad'a teslim edeceğiz. Bize sığınan kardeşlerimizi zalimlere vermek bize yakışır mı? 1944 lekesini üzerimize çalan Kılıçdaroğlu zihniyetine bugün biz fırsat verir miyiz?" ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Ak Parti 330'u aşamaz' açıklamasına yanıt veren Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu dün Balıkesir'de 'Hiç merak etmeyin. Ak Parti 330'u aşamaz' demiş. Yani bütün meselesi Ak Parti 330'u aşacak mı aşmayacak mı? Ey Kılıçdaroğlu, sen bizim 330'u ne yapacaksın? Biz onu aşarız da sen 100'ü bulacak mısın onu söyle? Bu millet bize 330 da verir 350 de verir 400 de verir" şeklinde konuştu.