1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Davutoğlu: Bahçeli, cesaretin varsa yüzlerine söyle!
Davutoğlu: Bahçeli, cesaretin varsa yüzlerine söyle!

Davutoğlu: Bahçeli, cesaretin varsa yüzlerine söyle!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk kez masayı yumrukladı!

A+A-

"CESARETİN VARSA SÖYLE"

Bahçeli ‘ihanet’ kelimesini çok rahat kullanıyor, kim kime ihanet ediyor? Tek parti dönemine sahip çıkmak size mi kaldı? Milletin bir kesimine ‘ur,çıban’ diye bakan anlayış bitmiştir.

Gerçek milliyetçiler tek parti dönemini kabul etmez. Bahçeli’ye meydan okuyorum. Tunceli bu ülkenin bir parçası olarak kalacak. Siz Türkiye’ye hitap ediyor musunuz? Söylediklerinizi Tunceli’de söyleyin cesaretiniz ve yüreğiniz varsa? Dönün halka deyin ki ‘O gün öldürülenler vatan hainidir’ deyin. Bakalım Tunceli’ye girebilecek misiniz? Ben 1 sene,10 sene, 100 sene sonra Tunceli’de olacağım. İçinde Pir geçti diye şehirlerin isimlerinin yasaklanmasını savunacak mısınız? Elaziz, Diyarbekir adları nasıl değiştirildiyse Dersim adı da öyle değişti.

“BAHÇELİ 10 ÖNERİDE BULUNDU AMA…”

Bahçeli’de tezekkür etmesi ricasında bulunuyorum. Kimi ihanetle suçladığının tarihi referanslarına baksın. Hodri meydan Tunceli’de söylediklerimi Konya’da da Bursa’da da, Edirne’de de konuşacağım.

İhanet suçlamasını kendisine iade ediyorum. Ben gelecek hafta da yarın da Türkiye’nin her kesiminden vatandaşımla kucaklaşırım. Buyur Bahçeli ispat er meydanı burada. Bir yerde yeni bir şey keşfetti. 10 öneri de bulundu. Söylediklerimizi takip etmiyor. 10 önerinin 7’sini yaptık. Bahçeli günaydın. CHP’de bunu yapıyor.

lu, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Dersim tartışmalarıyla ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözlerini eleştiren Başbakan Davutoğlu, ilk kez konuşurken kürsüyü yumrukladı ve "Tek parti zulmüne sahip çıkmak size mi kaldı? Tek parti zulmünün arkasına takılıp gitme. Milletin yüzüne bakamazsın. Ben Tunceli'de söylediklerimi Konya'da da Edirne'de de söyleyeceğim. Bahçeli, cesaretin varsa hain ve terörist sözlerini Tunceli'de yüzlerine söyle" dedi.