1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Davutoğlu balkon konuşması yaptı
Davutoğlu balkon konuşması yaptı

Davutoğlu balkon konuşması yaptı

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları...

A+A-

 Konuşmadan satırbaşları;

Türkiye'nin 81 vilayetini dolaşmış olarak geliyorum. Selam olsun ülkemizin her köşesine

Bu balkonu bir demokrasi makamı yapan Cumhurbaşkanımıza da selam olsun

En büyük teşekkür aziz milletimizedir. Oy kullanan her vatandaşıma teşekkür ediyorum

Partimizi kapatmaya çalıştılar ama biz he milli irade dedik milli irade demeye devam edeceğiz

MİLLETMİZİN KARARI EN ÜST KARARDIR

Milletimizin kararı en üst karardır en nihai karardır. Bu karara saygı tüm partiler için bir zarurettir.

Ve o kararın gereği her şartta yerine getirilecektir. Kimsenin bundan şüphesi olmasın.

Biz milletle geldik milletle yürüyoruz. . Arkasında millet olanlar eğilmez.

İkinci teşekkür AK Parti teşkilatlarına teşekkürlerimi sunuyorum

11. SEÇİMİN BİRİNCİSİ OLDUK

10 seçimi birincilikle geçirdik. 11. seçimin birincisi de çok şükür birincisi AK Parti'dir.

81 ilde de vatandaşlarıyla buluşan tek parti AK Parti'dir

Bugün AK Parti bir kez daha destan yazmıştır. Coşkulu mitingler için büyük mesajlar için teşekkür ediyorum

Hep beraber kutlu bir an bile sekteye uğramadan devam edecek inşallah

Bir an bile durmayacağız ve bir an bile milletten ayrı düşmeyeceğiz. AK Parti bir erdem hareketidir.

Bizim için dönemler değil asırlar önemlidir. Milletimiz takdir etmiştir ve bu seçim kampanyasında vatandaşlarımızın hepsiyle buluşan tek parti AK Partidir. Bugün AK Parti tekrar bir tarih yazmıştır.

Hiç şüphemiz yok hep beraber kutlu yürüyüşümüz hiç bir sekteye uğramadan devam edecek inşallah.

Üçüncü teşekkürüm seçimlerin güvenle yapılmasını sağlayan emniyet kurumlarımıza ve Yüksek Seçim Kurulu'na.

Dördüncü teşekkürüm Avrupa'da Somali'de Ortadoğu'da, Filistin'de bu hareket için dua eden kardeşlerimizedir. Her birinden mesaj geldi ve hepsi aynı şeyi söyledi. Siz bize kol kanat gerdiniz ve biz onların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz

AK PARTİ BU SEÇİMİN GALİBİDİR

Aziz dava arkadaşlarım gelelim temel mesajlara her şeyden önce şunu bilmemiz gerekir ki AK Parti bu seçimin galibidir. AK Parti 76 ilde vekil çıkardı 6 bölgede birinci olan parti AK Partidir.

şimdiden 3 vekil çıkaramıyor. üçüncü parti 32 ilde çıkaramıyor. Büyük zafer kazandığını iddia eden dördüncü parti 52 ilde vekil çıkaramıyor. Bu seçimler göstermiştir ki AK Parti bu seçimlerin omurgasıdır.

Aziz dava arkadaşlarım bundan sonra da vatanın doğusu ve batısını birleştirmeye devam edeceğiz. İşte davamızın amacı budur.

AK Parti olarak bu milletin huzuru için nöbette olduk nöbette olmaya devam edeceğiz. Milletimiz rahat olmalıdır. Bu milletin geleceğinin teminatı AK Partidir. Bu neticeden hareketle kriz senoryaları üzerine yatmaya kalkarsa AK Parti kadroları dimdik ayakta duracaktır.

Ekonomimizin ve kardeşliğimizin sekteye uğramaması için her türlü tedbiri olacağız.

Biz kendi değerlendirmemizi yapacağız ancak şu da bilinsin ki milletimizin huzur için atılması gereken adımları atacağız. Çünkü milletin omurgası AK Parti görev başındadır görev başında olacaktır.

BÜTÜN TEŞKİLATLARA SESLENİYORUM

Bütün teşkilata sesleniyorum, Hakkari'den Bursa'ya kadar sesleniyorum. Hepinizi tebrik ediyorum gözlerinizden öpüyorum. Her yerde dimdik durdunuz ve al bayrağı her yerde dalgalandırdınız. Şimdi teşkilatımızın her ferdi yeni bir dava aşkıyla yürüyüşüne devam edecektir.

Hiç bir şekilde durmayacağız yola aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bütün vatandaşlarımıza selam vereceğiz selam alacağız dertleşeceğiz bu seçimlerden alınması gereken mesajları değerlendireceğiz ve daha kararlı bir şekilde yola devam edeceğiz.

Bu seçim zorlu süreçler içinde geçen bir süreç oldu. Paralel yapılar hepsi birden AK Parti'yi zaafa düşürmek istediler. Her ne suretle olursa olsun bu neticeye hayırlar fet ola şerler def ola. Bizim yolumuzu hikmet ve irfan yoludur. Allah AK Parti kadrolarının birliğinizi ve gücünü artırsın. Buradan diğer partilere mesajımızı açıktır. Küçük hesaplarla yenilgiler üzerinden hesap üretmesinler. Biz kendi değerlendirmemizi yapacağız. 12 Eylül anayasasını değiştirmek için yepyeni bir anayasa için harekete geçelim diye çağrıda bulunuyoruz. Ama her partinin şiddetle terörle arasına mesafe koyması gerekir.

Bundan sonra da her şekiliyle bilinsin ki AK Parti millet için en doğru olanı yapmak için kararlıdır ve bu kararlılığı her türlü devam edecektir.

Ve bir mesajımda günlerdir bizi dualarıyla destekleyen gönül dostlarına. Biz mazlumlara sahip çıkmaya devame deceğiz. Aziz dava arkadaşlarım bu gece vakti böyle coşkluyla birlikte olmamız bizim kararlılığmızı daha da pekiştirdi. Milli iradeyi gerçekleştirmeye var mısınız? Adalet irfan ve hikme davasını kararlılıkla devam ettirmeye var mısınız? Bu çağrıları türkiyenin 81 ilinde yapan bütün vatandaşlarımıza sevgilerimi yolluyorum. Bu seçimlerin insanlık ve ülkemiz için hayırlı olmasını dililiyorum. Yolumuzu hayırlı mezilimiz hayırlı olsun.

Bir olmaya iri olmaya diri olmaya milli birliği milli iradeyi ve insan onurunu korumaya her gönüle girmeye kudretli ve şefkatli yeni trükiyeyi inşaa etmek için gece gündüz çalışmaya Allah tarih ve milleti önüğnde söz veririz. Söz mü Türkiye? Allah devletmizze ve millietimizie zeval vermesin. Geleceğimiz hayırlı olsun. Allah yar ve yardımıcınız olsun.

Sabah