1. HABERLER

  2. SPOR

  3. DEDİKLERİ ÇIKIYOR!
DEDİKLERİ ÇIKIYOR!

DEDİKLERİ ÇIKIYOR!

"ÖNCEDEN UYARIYOR"

A+A-
Varan 1- Trabzonspor kamuoyu ve medyası, Ankaragücü’nden transfer edilen Wittek transferini yere göğe  sığdırmakla meşgulken , Cesur Kalem Halil Şanlı işte aşağıdaki satırları 2 Eylül, yani transferin bittiği gün   şu şekilde kaleme almıştı:
   ‘ KALİTESİNE İTİRAZIM YOK AMA !
Wittek için muhalefet etmemin tek sebebi oyuncunun sakatlığıdır ! Kumaşı iyi ! Oyuncu kariyeri iyi ! Beğendiğim bir futbolcu . Hiç tereddüt yok bunda . Peki oyuncunun müzmin sakatlıkları nasıl görmezden gelinir! Fransa Liginde sakatlık sorunları ile boğuştuktan sonra A. Gücüne gelen Slovak oyuncu ilk geldiği yıl ve özellikle de geçen yıl neredeydi ? Kalitesiz miydi ? Yok! 12 maç sahada olan Wittek,  22 müsabaka sakatlıktan dolayı oynayamadı ! Ankaragücü çok iddialı olarak aldığı bu oyuncudan neden yararlanamadı sizce ? Yani sakat değildi, sorunları yoktu, çok da üst düzeydi de Ankaragücülü teknik adam ve idareciler ahmak mıydı ?
ÇOK MU GEREKLİYDİ ?
Kaldı ki Trabzonspor’un tipik bir santrafora ihtiyacı varken, yine kırma bir santrafora ne gerek vardı ? Wittek tek forvet arkası oynayan bir futbolcu! Hatta sol öne yakın da oynayabiliyor . Peki tipik bir santrafor yokken Andrean, Henripe, Burak, Aklanzinho tipinde aynı mevkilere yakın futbolcular elinde yığınla varken, Wittek çok mu elzemdi ? Sakat Wittek elzemdi elbet ! Çünkü 6 ay evvel izleme komitesindeki bir dostumun söylediği sözleri hatırlayınca elzem olduğunu hatırladım birden :
 ‘ Başkan bizi Witteke zorluyor. Wittek, Mithat’ın oyuncusu ya ! Görürsün bak biz ne dersek diyelim , sezon sonu kadroya katacak onu ’!(2 Eylül 2011 )
Varan 2- İSTANBUL MAÇI SIKINTILI OLACAK DEMİŞTİ !
Halil şanlı yine tüm medyanın Trabzonspor’un eksiklerini görmezden geldiği İnter zaferinden sonra, Fırtınanın haklı galibiyetini kaleme aldığı ‘Hatice Güzel Netice de Öyle Olsun’ başlıklı   son yazısının   bir bölümünde   okurlarımızı aynen şöyle uyarmıştı :
DİKKAT
Temsilcimizin gerek Manisa gerekse İnter müsabakalarında bol pozisyon verip,   hücuma dönük bölgelerde önemli sıkıntılar yaşadığı gerçeğini asla göz ardı etmemek lazım ! Söz konusu sorunlar, Allah korusun   Cumartesi akşam ki İstanbul Belediye maçında bize çok önemli müşkülatlar  yaşatabilir!
(15 Eylül 2011 İnter maçı sonrası kaleme aldığı son yazısından )