1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Demokrasi bekleyişinin arka planında neler oluyor?
Demokrasi bekleyişinin arka planında neler oluyor?

Demokrasi bekleyişinin arka planında neler oluyor?

İşte detaylar...

A+A-

İnsanlar sabahlara kadar sokaklarda demokrasi mitinglerine çoluk çocuk demeden fedakarlık yaparak katılırken, siyasi partiler görüş ayrımı gözetmeden meydanlardaki yerlerini alırken, Büyükşehir Belediyesinin Birtakım Yöneticileri perde arkasında düzenlenen oyunlarla, Ortahisar Belediyesi’nin üstlendiği programlara, özellikle İl Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya’nın cephe aldığı ileri sürülüyor.

Toplumun her kesimi büyük fedakarlıklar yaparak alanları doldururken, bir takım insanların bunu kendi reklam amacı için kullanarak, düzenlenen etkinlikleri sekteye uğratma uğraşı içerisinde olması çalışmalara tepkileri de beraberinde getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Ortahisar İlçesi’nde düzenlenen demokrasi yürüyüşünde protokolde olmasına rağmen Ortahisar Belediye Başkanı’nın platforma çağrılmaması ve olaya son anda AK Parti İl Başkanı’nın müdahalesiyle çağrılması bunun yanı sıra daha sonraki günlerde Ortahisar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe halkın yoğun ilgi göstermesi bir takım çevreleri rahatsız ettiği söyleniyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İl Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, etkinlik alanından Büyükşehir Bando Takımı’nı programdan çekme gayretleri akıllarda bir takım soru işaretleri yarattı. Halkın bu olayların farkına vararak Büyükşehir Belediyesi’ndeki bir takım kendini bilmez idarecilerin kendilerini düşünerek sadece reklam peşinde olduklarını ve son zamanlarda ülke kurtuluş savaşı verirken bunların sadece kendi reklamlarını düşünerek olaydan nemalandıkları söylentileri toplumda ayyuka çıktığı dillendiriliyor. Konunun şu anda ülke bütünlüğüne yapılmış olan saldırılardan dolayı çok fazla gündeme gelmediği ancak ilerleyen zamanlarda bu konu gündemi bir hayli meşgul edeceğe benziyor.