1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Deniz Baykal Uğur Acar'ı Ziyaret Etti!
Deniz Baykal Uğur Acar'ı Ziyaret Etti!

Deniz Baykal Uğur Acar'ı Ziyaret Etti!

Baykal Yüz, Kol, Ve Bacaklarını Bağışladı...

A+A-

Türkiye'nin ilk yüz nakilli kişisi Uğur Acarı ziyaret eden Baykal, yüz, kol ve bacak gibi uzuvlarını bağışladı.

 


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Türkiye'nin ilk yüz nakilli kişisi Uğur Acar ile çift kol nakledilen Atilla Kavdır'ı ziyaret eden CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, yüz, kol ve bacak gibi uzuvlarını bağışladı.

 


Bazı CHP'li milletvekilleri ile partisinin il yöneticileriyle ziyaret ettiği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Uğur Acar ve Atilla Kavdır'la görüşen Deniz Baykal ziyaret sonunda organ nakli merkezine de uğradı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 2005'te organlarını bağışlayan Deniz Baykal burada bağış güncellemesi yaptı. Kendi ifadesiyle 'nikah tazeleyen' Baykal, o dönem bağışlanmayan yüz, kol ve bacak gibi uzuvlarını da bağışladı.

 


Yıllar önce organ bağışına dikkat çekmek üzere organlarını bağışladığını hatırlatan Baykal, "Aradan epey zaman geçti. Onu yenileyelim diye düşündük. Bazıları nikah tazeliyor ya, ben de organ bağışını tazeleyeyim istedim." dedi. Kendisiyle birlikte milletvekili arkadaşlarının da organ bağışında bulunduğunu dile getiren Baykal, "Hocalarımız söylediler, organ bağış hızı olağanüstü yükselmiş. Bu ameliyatların en önemli sonuçlarından biri de bağışın toplumda sahiplenilmesini sağlamak. Bunu daha da hızlandırmamız lazım." diye konuştu.

 

Deniz Baykal, bağışladıkları arasında uzuvları olup olmadığının sorulması üzerine şöyle dedi: "Ben ilk bağışladığımda, yüz söz konusu değildi. Ona göre bağışlamıştım. Bu defa tamamı denmiş. Tamamını imzaladım ben. Ne varsa hepsini alabilirler diye."