1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Deniz Seki'ye kötü haber!
Deniz Seki'ye kötü haber!

Deniz Seki'ye kötü haber!

Uyuşturucu temin ettiği ve satışını yaptığı iddiasıyla daha önce tutuklu yargılanan ünlü şarkıcıya Anayasa mahkemesinden kötü haber...

A+A-

 AYM'den Deniz Seki'ye kötü haber geldi… Milliyet'ten Türker Karapınar'ın haberine göre; Anayasa Mahkemesi, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 6 yıl 3 ay hapse mahkum edilen ünlü şarkıcı Deniz Seki'nin yaptığı bireysel başvuruyu reddetti. Karar uyarınca Seki'nin durumunda bir değişiklik olmayacak. Seki, hükmün infazını cezaevinde çekmeye devam edecek.

Seki, mahkumiyetinin hukuka aykırı yöntemlerle elde edilen delillere dayandırılması, delillerin eksik ve hatalı değerlendirilmesi ve ayrıca kovuşturmanın kaldırılan mahkemelerce yapılması nedeniyle adil yargılanma hakkının ihlal edildiği iddiasıyla Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulunmuştu. Yüksek Mahkeme, Seki'nin başvurusundaki kanuni hakim güvencesi ve tanık sorgulama hakkı ile delillerin elde edilmesi ve değerlendirilmesinin adil olmadığı iddiasını da "açıkça dayanaktan yoksun" bularak reddetti.