1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Derbilere Taraftar Götürmemek Ayrıştırmayı Körükler!
Derbilere Taraftar Götürmemek Ayrıştırmayı Körükler!

Derbilere Taraftar Götürmemek Ayrıştırmayı Körükler!

Şenol Güneş, Fener'in başına gelenlerin sorumlusunun Trabzon olmadığını söyledi!..

A+A-

'F.Bahçe istediği huzuru bulamadığı için saldırıyor. Hukukla kazanamayacağı hissini yaşıyor. Yanlışlık varsa bizimle ilgisi yok. Bu sportmenliğe uymaz.'


 F.Bahçe maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş yine çok çarpıcı açıklamalar yaptı.


İşte o mesajlar:

 

-F.Bahçe Başkanı'ndan övgüyle söz etmiştim. Türk ftuboluna çok katkıları olduğunu söylemiştim. Daha sonra bütün bu yaşananlar ortaya çıktı. Biz yapmadık bunu. Ne yanlışa ortak oluruz ne doğruya yanlış deriz.

- DoĞruyu söylemek suçlama değildir, alınganlık olmamalı. Yanlışı varsa bu bizimle ilgili değildir. Kendi başına bize saldırmaları sportmenliğe de yakışmaz. Etiğe de yakışmaz.

- OYNAYACAĞIMIZ maçta belki bu saldırılara bağlı olarak daha farklı bir atmosfer yaratıp, bunu bize karşı kullanmak isteyebilirler. O zaman bir eksi puan daha alırlar. Yanlışı kimse sahiplenmesin. Suçlu varsa cezasını çeksin, suçsuz olana haksızlık yapılmasın.

- BİR haksızlık varsa hak aranacak yer adliyelerdir. Bunu kimse bizde kimse aramasın. Bizim sahada farklı şeyler yapmamızı kimse beklemesin. Güzel futbolla hak edenin kazanacağı bir maç olmasını diliyorum.


 ONLARA DA HAKSIZLIK OLMUŞTUR

 

- ADALETİ kurallarını keyfine göre kullanırsanız adaletsizlik ve kaos çıkar. Aynı suça aynı ceza verilsin. Adaletsizlik yapanların bugün başka yerde olduğunu görüyoruz.

 - ADALETİ sağlayacak olan yetkililerdir, kanunlar adalet sağlayamaz. Daha önce de söyledim, kanunları değiştirmek yerine kendimizi değişterlim. Paçavraya çeveriyorsanız kanunu bir daha değiştirin, bir daha değiştirin.

- F.Bahçe istediği barış ortamını ve huzuru bulamadığı için bize saldırıyor. Hukukla kazanamayacağı hissini yaşıyor insanlar.

- BİZE olduğu gibi geçmişte elbette F.Bahçe, Beşiktaş, G.Saray'a da haksızlık olmuştur az ya da çok mutlaka olmuştur.

- Hukukçularla magazinciler daha çok futbolu konuşyor. Futbolun sahipleri ne yazık ki bugün futbol adamları değil.

 Derbilere taraftar götürmemek ayrıştırmayı körükler

 - Deplasmana seyirci gitmemesi futbol adamlarına rahatsızlık verir. Geçmişte yarı yarıya oynadık hiç bir şey olmadı. Urfa'da oynadık hiç bir şey olmadı. Onlar medyada işlenmedi, kavgalar çok fazla işlenince ayrıştırma daha fazla olmuyor.

- SPOR kavgayı körükleyen bir olaysa onu kimse sevmez. Bu düşünce ayrışmayı körükler.


 Dalaverayla kazancın acısını gençler çeker


 - Futbolda parayı ön plana çıkardığımızı için sıkıntılar oldu. O gün de futbolun sahipleri yoktu, bugün de bir araya gelemediler.

- 3 Temmuz'dan sonra kurumlar F.Bahçe, G.Saray, Beşiktaş, Trabzon bir araya gelemediği için sorunu kanunla çözmeye çalıştılar, onu da beceremediler.

- Hİç kimse buna 'oh' demesin demiştim. F.Bahçe ön plana çıktı ama herkes etkilendi. Bir akvaryumda su iyi olmadığı için bir balık ölmüşse diğerleri de ölecektir. Çözüm suyu değiştirmektir.

- GeçmİŞe göre çok şey değişti. Gelecekle ilgili düşüncelerim daha olumlu.

 - YANLIŞLARIMI örtmek için başka işlerle uğraşıyor görüntüsü vermek istemiyorum.

 Düşme kaldırılamaz!

 - GİDENİ yuhalarsak kalan da rahatsız olur.

- DEVRE arası durumu gözden geçireceğiz.

 - ŞAMPİYONLAR Ligi'nde defansif oyunu iyi oynadık ama Türkiye'de ofansife geçemedik.

 - FENER'İN mağdur olup olmadığını bilemem. Ancak iddianameden bizim ne kadar mağdur olduğumuzu anlıyorum.

- F.BAHÇE hiç yapmamışsa mağdur olmuştur, ama yapmışsa beni mağdur etmiştir. Suçsuzsa ceza çekmesin.

 - İddİaname bizimkilerde bizde bir şey yok, onlarda var diyor. Hukuk ne der bilemem.

 - Tezahürat yapmak herkesin hakkıdır. Fair-playı bir kenara atmamak lazım. Mesela bizim son maçımızda oldu. Ayakkabı atıldı, pet şişe atıldı.


 KES-YAPIŞTIR KANUN OLMAZ

 - DOĞRULARLA futbol oynayarak büyürsek o zaman sağlıklı bir temel olur.

 - F.Bahçe siyircisinin yanhlış yapmamasını isterim. Kötü günlerde krizi iyi yönettiler. Konuyu saptırıp hedeflerine ulaştılar. Biz de yapmadığımız işin altında ezilip duruyoruz.

- Planlayarak yapılan bir işin cezası ağır değilse suçlar çoğalır. Düşme kaldırılmamalı. Cezayı kaldırmak, suçu yok etmez.

 - HÜKÜMET şike konusunda bocaladı. 

- GEÇMİŞİ yok sayalım ne demek. Geçen yıl hiç yaşanmadı mı! Oyun mu oynuyor. Geçmiş unutulmaz ama geleceğe bakılabilir.